Left Banner

Wyszukiwanki logopedyczne. Szereg głosek szumiących sz, ż, cz, dż - 1

Wyszukiwanki logopedyczne. Szereg głosek szumiących sz, ż, cz, dż

32,00 zł
Brutto
szt.

"Wyszukiwanki logopedyczne" to zestaw ponad stu wyszukiwanek wyrazowych z głoskami szeregu szumiącego. Publikacja jest sprawdzoną pomocą w korygowaniu zaburzonych głosek, angażuje również podstawowe procesy myślowe, ćwiczy koncentrację uwagi oraz analizę i syntezę wzrokową.

Ćwiczenia skierowane są dla starszych uczniów szkół podstawowych. Zaprezentowane tutaj zadania mogą być wykonywane nie tylko na zajęciach w szkole, ale również w domu.

Wszystkie wyrazy napisane są czcionką bezszeryfową, co w szczególności ma pomóc osobom z zaburzoną percepcją wzrokową.

W niniejszym zbiorze znajduje się 112 tabel. W każdej z nich należy odszukać 20 wyrazów zawierających głoski z szeregu szumiącego. Wyrazy zapisane są w poziomie lub w pionie i mogą się krzyżować. Każda tabela ćwiczy osobną głoskę/sylabę w danej pozycji w wyrazie, a więc w nagłosie, śródgłosie, wygłosie oraz grupach spółgłoskowych.

Zadaniem dzieci jest przeczytanie wszystkich wyrazów, zwracając baczną uwagę na artykulację, a następnie wyszukanie oraz zaznaczenie ich w tabeli. Wiele wyrazów w tabelach zostało celowo zapisanych błędnie (występują np. metatezy, brak znaków diakrytycznych) - zabieg ten ma na celu kształtowanie uwagi i koncentracji na szczegółach.

9788365423399

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
WIR
Autor
Magdalena Jarosz
Data premiery
2018
ISBN
9788365423399
Format
A4
Stron
112
Okładka
miękka

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Wyszukiwanki logopedyczne. Szereg głosek szumiących sz, ż, cz, dż

Napisz swoją opinię