Left Banner

Left Banner

  • -10%
Kwadratowy zawrót głowy. Łamigłówki logopedyczne - 1

Kwadratowy zawrót głowy. Łamigłówki logopedyczne

11,70 zł Zniżka 10%
13,00 zł
Brutto

"Kwadratowy zawrót głowy" to logopedyczna gra oparta na popularnych "magicznych kwadratach". Do ćwiczenia większości głosek przygotowano po 4 diagramy, uwzględniając zasadę, że pierwszy zawarty jest w drugim, drugi w trzecim, a trzeci w czwartym. Dziecko wykreśla z poszczególnych kwadratów podane wyrazy zgodnie z podaną instrukcją, jednocześnie głośno je wymawiając. Na końcu w ostatnim kwadracie odczytuje hasło.

W książce zawarty jest zbiór "magicznych kwadratów" do ćwiczenia głosek:

  • szeregu szumiącego: sz, ż, cz, dż;
  • szeregu syczącego: s, z, c, dz;
  • szeregu ciszącego: ś, ź, ć, dź;
  • dziąsłowych: t, d, n, r.

Oryginalny układ łamigłówek pozwala na stopniowanie trudności, dlatego sprawdza się w pracy zarówno z dzieckiem dopiero ćwiczącym umiejętność czytania, jak i w terapii uczniów starszych, a także osób dorosłych. Łamigłówki można wykorzystać na zajęciach logopedycznych na etapie utrwalania głosek w różnych pozycjach w wyrazie, a także w czasie dalszych ćwiczeń (np. utrwalania głosek w zdaniach).

Poza tym "Kwadratowy zawrót głowy" sprawdzi się również na zajęciach szkolnych innego typu, na przykład na języku polskim, ale także jako ciekawa zabawa dla każdego. Dzięki łamigłówkom można ćwiczyć poprawną wymowę, analizę i syntezę słowną, spostrzegawczość i inteligencję.

9788371346101

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Maciej Kloc
Data premiery
2012
ISBN
9788371346101
Format
A4
Stron
72
Okładka
miękka

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Kwadratowy zawrót głowy. Łamigłówki logopedyczne

Napisz swoją opinię