Rerki. Zabawy utrwalające głoskę R

Wydawnictwo
Unikat 2 open_in_new
Autor
Iwona Michalak-Widera open_in_new
Data wydania
2014
ISBN
978-83-62314-36-2
Format
195x230
Stron
40
Okładka
miękka
Nr katalogowy
25266
39,50 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

"Rerki" przeznaczone są dla dzieci, które pod kontrolą logopedy utrwalają prawidłową wymowę głoski "r".

Książeczka zawiera 19 zestawów złożonych z dwóch plansz. Na każdej z plansz znajduje się dziewięć ilustracji, którym odpowiadają wyrazy z głoską "r" w sąsiedztwie spółgłosek i/lub samogłosek. Plansze są ułożone w kolejności od układów najłatwiejszych do wypowiedzenia, do najtrudniejszych.

Na pierwszej planszy każdego zestawu rysunki zostały podpisane na odwrotnej stronie. Dziecko powinno rozpocząć od nazwania ilustracji na danej planszy. W razie wątpliwości może ono odwrócić kartkę i przy udziale osoby dorosłej (terapeuty, rodzica, opiekuna) bądź - jeśli potrafi - samo odczytać podpis ilustracji, której nazwanie sprawiło mu trudność.

Drugą planszę każdego zestawu należy pociąć wzdłuż przerywanych linii. Otrzymane w ten sposób kartoniki można odwrócić ilustracjami do powierzchni biurka i wymieszać. Zadaniem dziecka jest odwracanie kartoników, nazywanie ilustracji, nakładanie ich na identyczne rysunki na planszach w książeczce i ponowne powtarzanie ich nazwy. Po zakryciu całej planszy kartonikami można wykorzystać widoczne duże napisy i zaproponować dziecku, by z pamięci wypowiadało słowa zawierające na przykład zbitkę spółgłoskową "dr-": dr-abina, dr-ugi, dr-ągal, dr-apać.

Zabawa jest okazją do powtórzenia zarówno wyrazów zawartych w książeczce, jak i wcześniej ćwiczonych z logopedą bądź zasłyszanych przez dziecko w otoczeniu.

Zabawowa forma książeczki powinna umilić dziecku wymagającą wielokrotnych powtórzeń terapię rotacyzmu.