Left Banner

Rerki. Zabawy utrwalające głoskę R - 1

Rerki. Zabawy utrwalające głoskę R

40,01 zł
Brutto
szt.
Dostępny natychmiast

"Rerki" przeznaczone są dla dzieci, które pod kontrolą logopedy utrwalają prawidłową wymowę głoski "r".

Książeczka zawiera 19 zestawów złożonych z dwóch plansz. Na każdej z plansz znajduje się dziewięć ilustracji, którym odpowiadają wyrazy z głoską "r" w sąsiedztwie spółgłosek i/lub samogłosek. Plansze są ułożone w kolejności od układów najłatwiejszych do wypowiedzenia, do najtrudniejszych.

Na pierwszej planszy każdego zestawu rysunki zostały podpisane na odwrotnej stronie. Dziecko powinno rozpocząć od nazwania ilustracji na danej planszy. W razie wątpliwości może ono odwrócić kartkę i przy udziale osoby dorosłej (terapeuty, rodzica, opiekuna) bądź - jeśli potrafi - samo odczytać podpis ilustracji, której nazwanie sprawiło mu trudność.

Drugą planszę każdego zestawu należy pociąć wzdłuż przerywanych linii. Otrzymane w ten sposób kartoniki można odwrócić ilustracjami do powierzchni biurka i wymieszać. Zadaniem dziecka jest odwracanie kartoników, nazywanie ilustracji, nakładanie ich na identyczne rysunki na planszach w książeczce i ponowne powtarzanie ich nazwy. Po zakryciu całej planszy kartonikami można wykorzystać widoczne duże napisy i zaproponować dziecku, by z pamięci wypowiadało słowa zawierające na przykład zbitkę spółgłoskową "dr-": dr-abina, dr-ugi, dr-ągal, dr-apać.

Zabawa jest okazją do powtórzenia zarówno wyrazów zawartych w książeczce, jak i wcześniej ćwiczonych z logopedą bądź zasłyszanych przez dziecko w otoczeniu.

Zabawowa forma książeczki powinna umilić dziecku wymagającą wielokrotnych powtórzeń terapię rotacyzmu.

Unikat 2
978-83-62314-36-2

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Unikat 2
Autor
Iwona Michalak-Widera
Data premiery
2014
ISBN
978-83-62314-36-2
Format
195x230
Stron
40
Okładka
miękka

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Rerki. Zabawy utrwalające głoskę R

Napisz swoją opinię