Left Banner

Gdzie pszczółki mieszkają? ...czyli logopedyczne zagadki z głoską l - 1

Gdzie pszczółki mieszkają? ...czyli logopedyczne zagadki z głoską l

37,99 zł
Brutto
szt.
Dostępny natychmiast

Dlaczego zagadki?
Dzieci uwielbiają zagadki. Ich rozwiązywanie jest doskonałą zabawą, która jednocześnie uczy i wychowuje. Informacja w postaci zagadki nawiązuje do naturalnej potrzeby odkrywania świata przez małe dziecko (...). Dla rozwijającego się dziecka całe otoczenie każdego dnia jest zbiorem zagadek, które przy pomocy swoich opiekunów lub też samo rozwiązuje. Zagadki pomagają także w poznawaniu nowych pojęć, wiadomości, nieznanych dotąd rzeczy. Mogą świetnie bawić nie tylko w przedszkolu, szkole czy w domu, ale także na spacerze i w podróży.

Wsparciem dla treści i formy zawartych na kartonikach zagadek są ilustracje. Do zilustrowania naszych zagadek zaprosiliśmy Piotra Fąfrowicza, powołując się na słowa Ireny Słońskiej: Ilustracje wprowadzają dziecko w świat sztuki, są jakby elementarzem, który je zapoznaje z podstawowymi składnikami języka plastycznego, oswaja młodą i podatną wyobraźnię ze złożonym obrazem współczesnego widzenia świata. Porównywanie obrazków z rzeczywistością jest znowu pewnego rodzaju zagadką, zwróceniem uwagi na istotne cechy: kształty, kolory, proporcje, charaktrystyczne elementy (...).

Zapraszamy do zabawy z zagadkami podczas żmudnej pracy logopedycznej. Stosowanie w terapii logopedycznych gier, zagadek, wierszyków eliminuje nerwowe napięcie, ożywia pracę, wnosi element zaciekawienia (...).

Proponowany zestaw 48 zagadek jest również fundamentem do tworzenia własnych zagadek. Pamiętać jednak należy, że każde zadanie można doprowadzić do końca tylko wówczas, jeśli nie przerasta ono możliwości wykonawcy. Wszystkie zagadki w zestawie Gdzie pszczółki mieszkają?... zostały sprawdzone przez autorki w grupie dzieci przedszkolnych.

Palatum

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Palatum
Autor
Dominika Kamińska, Alicja Ślęzak-Stachulak
Data premiery
2013
Format
290x160x25
Okładka
pudełko

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Gdzie pszczółki mieszkają? ...czyli logopedyczne zagadki z głoską l

Napisz swoją opinię