Left Banner

Fiszki logopedyczne dla dzieci od lat 5. Głoska r - 1

Fiszki logopedyczne dla dzieci od lat 5. Głoska r

25,01 zł
Brutto
szt.

Drodzy Rodzice, Terapeuci, Nauczyciele, Wychowawcy! Oddajemy w Wasze ręce produkt, który pomoże Wam w codziennej pracy, nad prawidłową wymową Waszych podopiecznych.

"Fiszki logopedyczne" są owocem obserwacji i wielu doświadczeń logopedów w pracy z dziećmi mającymi trudności w mówieniu. Forma fiszek pozwala na utrwalanie prawidłowej wymowy z dziećmi wszędzie, w każdej chwili, tak długo, jak chcecie. To pomoc logopedyczna inna niż dotychczas dostępne na rynku.

Czystość i przejrzysta forma sprawia, że kilkukrotne odwrócenie kartonika wystarcza, aby zapamiętać jego treść. Dziesięć ostatnich kartoników z każdej serii zawiera krótkie historyjki wraz z pytaniami. Dzięki temu dzieci mogą używać wcześniej wyuczonych słów w mowie naturalnej, a nie tylko podczas mechanicznego powtarzania. Każdy tytuł tej serii zawiera 100 kartoników umieszczonych w poręcznym pudełku, które umożliwia naukę w dowolnym miejscu i czasie. Specjalne przekładki pozwalają na naukę w systemie quizu. Wszystkie kartoniki są obustronnie numerowane, co pozwala na zachowanie ich kolejności podczas nauki.

"Fiszki logopedyczne" to obszerne zestawy poręcznych kartoników. Pierwsza strona każdego kartonika zawiera słowo z utrwalaną głoską oraz obrazek, aby łatwiej było zapamiętać słowo. Druga - to zastosowanie danego słowa lub jego odmiany w związku wyrazowym oraz zdaniu. W serii  ukazały się cztery tytuły:

 • Głoski s, z, c,dz
 • Głoski sz, ż/rz, cz,dż
 • Głoski ś, ź, ć, dź
 • Głoska r

Dzięki ułożeniu utrwalanych słów z zachowaniem zasady stopniowania trudności dziecko uczy się prawidłowej wymowy w odpowiedniej kolejności. Położenie ćwiczonej głoski w danym słowie zaznaczone jest na każdym kartoniku według poniższej zasady (w miejscu X na kartonikach zapisana jest utrwalana głoska):

X _ _ - ćwiczona głoska znajduje się na początku wyrazu

_ X _ - ćwiczona głoska znajduje się w środku wyrazu

_ _ X - ćwiczona głoska znajduje się na końcu wyrazu

Aby jeszcze skuteczniej pomóc dziecku w opanowaniu prawidłowej wymowy mogą Państwo pobrać pliki mp3 audio oraz karty pracy ze strony internetowej. Kod znajduje się na opakowaniu. Z tej pomocy mogą korzystać:

 • dzieci od 5 roku życia, które, pod kierunkiem swoich rodziców lub opiekunów i przy ich bezpośrednim udziale, utrwalają prawidłową wymowę poza zajęciami logopedycznymi (jako uzupełnienie terapii logopedycznej),
 • rodzice dzieci mających zaburzenie mowy, polegające na nieprawidłowym wymawianiu lub opuszczaniu głosek szumiących, syczących, ciszących lub głoski R,
 • logopedzi podczas terapii logopedycznej z dziećmi.

"Fiszki logopedyczne" to pomoc edukacyjna, która pomoże w szybszym opanowaniu prawidłowej wymowy przez dziecko. Poniżej przedstawiamy propozycję zabawy. Co będzie potrzebne:

 1. Fiszki logopedyczne - zestaw z utrwalaną głoską;
 2. fanty, które będą punktami (np. kuleczki, drobne zabawki, żetony, kamyczki).

Na początku zabawy omawiamy z dzieckiem zasady przyznawania punktów i ustalamy nagrodę, która będzie przysługiwała za zdobycie określonej ilości punktów. Np. 120 punktów - wspólna ulubiona zabawa.

Dziecko zdobywa punkty:

 • za poprawne powtórzenie wyrazu +1 punkt,
 • za poprawne powtórzenie związku wyrazowego +2 punkty,
 • za poprawne powtórzenie zdania +3 punkty.

Za niepoprawne wypowiedzenie wyrazu, związku wyrazowego, zdania odejmuje się analogiczną liczbę punktów. Dorosły jest „bankiem”, który zatrzymuje większość fantówpunktów. Dziecko dostaje na początek pulę 10 punktów.

Wybieramy kartoniki, z których będziemy korzystać podczas gry. Rozkładamy przed dzieckiem obrazkiem do dołu. Dziecko losuje kartonik i odwraca go. Nazywa obrazek, a następnie powtarza za dorosłym lub czyta materia językowy z rewersu kartonika. Za prawidłowe wymówienie wszystkich wyrazów, zwrotów i zdań może otrzymać maksymalnie 6 punktów. Wówczas kartonik odkładamy na bok i nie wykorzystujemy w dalszej grze. Jeśli choć na jednym z etapów mowa nie była prawidłowa (czyli dziecko zdobyło mniej niż 6 punktów) - kartonik wraca do ponownego losowania.

Studio Logograf
2019-03-05

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Studio Logograf
Autor
-
Data premiery
2012
Okładka
pudełko

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Fiszki logopedyczne dla dzieci od lat 5. Głoska r

Napisz swoją opinię