Kalkulator graficzny - przewodnik użytkownika, scenariusze lekcji matematyki i fizyki w gimnazjum i liceum

Wydawnictwo
Res Polona open_in_new
Autor
Jacek Stańdo, Bogdan Żółtowski (pod red.) open_in_new
Data wydania
2005
ISBN
83-7071-397-1
Format
A4
Stron
96
Okładka
miękka
Nr katalogowy
6760
17,54 zł
Brutto
Ilość

Kalkulator graficzny. Przewodnik użytkownika. Scenariusze lekcji matematyki i fizyki w gimnazjum i liceum jest adresowany do coraz liczniejszej grupy nauczycieli matematyki i fizyki, którzy w nauczaniu wykorzystują kalkulatory graficzne. Przewodnik może również być pomocny innym użytkownikom, w tym uczniom i studentom, którzy napotykają rozmaite trudności w pracy z tymi urządzeniami.

Potrzeba opracowania takiej pozycji została-dostrzeżona w codziennej pracy z uczniami i studentami, a także przy prowadzeniu kursów dla nauczycieli na temat zastosowań kalkulatorów graficznych w nauczaniu matematyki i fizyki. Prezentowane materiały zawierają również przykłady najczęściej wykorzystywanych funkcji kalkulatora w szkole i na uczelni.

Wzrost zainteresowania stosowaniem kalkulatorów graficznych do przeprowadzania analizy eksperymentów matematycznych i fizycznych sprawił, że część pracy poświęcona jest tym zagadnieniom.

Proponowany czytelnikowi przewodnik podzielony jest na 2 części. Pierwsza to liczne ćwiczenia i przykłady, dzięki którym przedstawione zostały najbardziej przydatne funkcje i praktyczne możliwości wykorzystania kalkulatora w szkole.
Część druga zawiera scenariusze lekcji matematyki i fizyki z wykorzystaniem kalkulatorów graficznych.Dotyczną one zagadnień z zakresu programu liceum i gimnazjum, a punktem odniesienia są podręczniki wydane przez Wydawnictwo Edukacyjne RES POLONA do nauczania matematyki (MATEMATYKA KROK PO KROKU) i fizyki (FIZYKA WOKÓŁ NAS).

Proponowane scenariusze są uniwersalne; mogą je wykorzystywać wszyscy nauczyciele fizyki i matematyki, niezależnie od tego, z jakiego programu lub podręcznika korzystają.