Z emocjami mi do twarzy
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Nowy

Z emocjami mi do twarzy

Propozycje wierszowanych zabaw pomagających rozumieć uczucia i radzić sobie z nimi.

20,00 zł Brutto

19,05 zł Netto

check W magazynie
Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Z emocjami mi do twarzy

Publikacja zawiera propozycje wierszowanych zabaw pomagających rozumieć uczucia i radzić sobie z nimi.

Emocje i uczucia

to bardzo ważny temat. Nauczyciel spotyka się z nimi w swojej pracy na co dzień, pojawiają się jednak pytania: Jak sobie z nimi radzić? Jak pomóc dzieciom dobrze je przeżywać? A przede wszystkim – jak mądrze wprowadzać dzieci w ich świat?

Kiedy przedszkolaka dopadną smuteczki, kiedy rozpierać go będzie radosna energia, gdy w grupie pojawi się konflikt lub padną słowa, których nie można cofnąć – warto sięgnąć po tę książkę.

  • Zawarte w niej krótkie wierszowane formy, połączone z wykonywaniem gestów oraz ruchów, są świetną formą nauki przez zabawę – sprawiają, że przedstawiane treści łatwo zapadają dzieciom w pamięć.
  • Zaproponowane tu wierszyki-zabawy są wsparciem dla nauczycieli, którzy będą mogli korzystać z nich nie tylko w trakcie realizowania zajęć tematycznych o emocjach, lecz także na co dzień.

Wierszowane zabawy emocje

W książce zamieszczonych zostało ponad 60 propozycji, które podzielone są na cztery części:

  • Powitania na dobry dzień – ponieważ to ważne, by już z samego rana przywitać się z dziećmi z radością i by dobrze zacząć nowy dzień.
  • Czuję emocje – znajdują się tu wierszyki, które wprowadzą grupę w świat emocji oraz takie, które dotyczą przeżywania poszczególnych uczuć.
  • Wierszyki motywujące – zamieszczono tu wierszyki o pozytywnym przesłaniu do powtarzania z dziećmi – takie, które pozwolą im uwierzyć w siebie i swoje możliwości.
  • Na poprawę humoru – ruszaj się! – w tej części nauczyciel odkryje propozycje wierszyków na dobry humor, które opierają się na ruchu.

Książka będzie pomocna w organizowaniu przestrzeni sprzyjającej lepszemu rozumieniu uczuć i emocji oraz w radzeniu sobie z nimi.

9788367101349
9788367101349
9788367101349
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Renata Midura
Data premiery
2022
ISBN
9788367101349
Format
210x210
Stron
44
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33784
Zobacz także
chat Komentarze (0)
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: