Co się dzieje między nami? Rozpoznawanie i nazywanie relacji międzyludzkich oraz towarzyszących im emocji - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Co się dzieje między nami? Rozpoznawanie i nazywanie relacji międzyludzkich oraz towarzyszących im emocji

W książce zebrano kilkadziesiąt fotografii ukazujących, jak różnorodne związki mogą łączyć ludzi. Zdjęcia nie są ułożone przypadkowo – na sąsiednich...

16,80 zł Brutto

16,00 zł Netto

check W magazynie
Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

W książce zebrano kilkadziesiąt fotografii ukazujących, jak różnorodne związki mogą łączyć ludzi. Zdjęcia nie są ułożone przypadkowo – na sąsiednich stronach często znajdują się podobne sytuacje, ale osadzone w innych kontekstach społecznych, ukazujące rozmaite ludzkie reakcje, zachowania, emocje. Do każdego zdjęcia opracowano szereg pytań i wskazówek, które mają ułatwić dziecku rozpoznanie i nazwanie poszczególnych związków między ludźmi. Poziom trudności pytań jest zróżnicowany.

Ważne jest, aby dziecko zawsze próbowało znaleźć uzasadnienie swojej tezy, na przykład wskazując na fotografii znaczący detal albo odwołując się do własnych doświadczeń. Oprócz pytań pod każdym zdjęciem znajduje się także polecenie dla dziecka polegające na dopasowaniu symbolicznych ikonek do emocji okazywanych przez poszczególne osoby na fotografii. Zdjęcia i opracowane pytania można wykorzystać zarówno podczas zabawy z maluchami, które dopiero uczą się podstawowych nazw i pojęć, jak i podczas terapii osób o zaburzonym rozwoju, mających problemy z rozpoznawaniem i nazywaniem ludzkich emocji, zachowań, reakcji.

Harmonia
978-83-7134-586
978837134586
978837134586
Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Renata Malek
Data premiery
2012
ISBN
978-83-7134-586
Format
A4
Stron
64
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)