• -1%
Jestem za rozmową - 1 Jestem za rozmową - 1

Akademia pomysłów. Jestem za rozmową. Klasy 4-8. Komiks społeczny 1

Indeks: 9788326232725

62,00 zł
61,38 zł Zniżka 1%
Brutto

Czy inne funkcjonowanie w zakresie życia społecznego oznacza, że autystyczny uczeń nie chce nawiązywać kontaktów z rówieśnikami? Zdecydowanie nie. Wiemy dziś, że wzajemne zrozumienie i akceptacja pozwalają uczniom neurotypowym oraz autystycznym z sukcesem wchodzić w interakcje. Tym, co może zapobiec wycofaniu się osoby w spektrum autyzmu z życia społecznego z powodu lęku przed ...

Ilość

Add to wishlist

Ten produkt kupiono w tym roku:
2x

Akademia pomysłów. Jestem za rozmową. Klasy 4-8. Komiks społeczny 1

  • Jak zacząć rozmowę?
  • Kiedy zadać pytanie nauczycielowi?
  • W jaki sposób zakończyć dialog?
  • Jak poradzić sobie z napięciem?
  • Jak i kiedy powiedzieć drugiej osobie coś miłego?
  • Kiedy przyznać się do błędu?
  • W jaki sposób poprosić o pomoc?

Szereg podobnych pytań z zakresu komunikacji interpersonalnej zadaje sobie większość uczniów ze spektrum autyzmu. Niepisane normy społeczne są dla tej grupy uczniów szczególnie trudne do zrozumienia.

Akademia pomysłów. Jestem za rozmową. Klasy 4-8. Komiks społeczny 1

Czy inne funkcjonowanie w zakresie życia społecznego oznacza, że autystyczny uczeń nie chce nawiązywać kontaktów z rówieśnikami? Zdecydowanie nie. Wiemy dziś, że wzajemne zrozumienie i akceptacja pozwalają uczniom neurotypowym oraz autystycznym z sukcesem wchodzić w interakcje. Tym, co może zapobiec wycofaniu się osoby w spektrum autyzmu z życia społecznego z powodu lęku przed niepowodzeniem, niezrozumieniem, kolejną porażką, oraz tym, co zachęci ją do kontaktów z innymi, jest prowadzenie przykładowych rozmów, nauka stosowania odpowiednich zwrotów, ćwiczenie sposobów poradzenia sobie z różnymi emocjami.

Takie przygotowanie do sytuacji życiowych może odbywać się w trakcie zajęć rewalidacji, treningów umiejętności społecznych, innych zajęć w szkole lub w domu.

9788326232725

Opis

Wydawnictwo
WSz PWN
Autor
Joanna Latosińska-Kulasek, Paulina Zawadzka
Data wydania
2020
ISBN
9788326232725
Format
205x285
Stron
80
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: