• -8%
Dzień dobry, moje kłopoty! Pomoc dla uczniów z trudnościami w zachowaniu w codziennych sytuacjach społecznych - 1 Dzień dobry, moje kłopoty! Pomoc dla uczniów z trudnościami w zachowaniu w codziennych sytuacjach społecznych - 1

Dzień dobry, moje kłopoty! Pomoc dla uczniów z trudnościami w zachowaniu w codziennych sytuacjach społecznych

Indeks: 9788380802124

19,90 zł
18,31 zł Zniżka 8%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Add to wishlist

Ten produkt kupiono w tym roku:
33x

Dzień dobry, moje kłopoty! Pomoc dla uczniów z trudnościami w zachowaniu w codziennych sytuacjach społecznych. Opowiadania i karty pracy.

Książka ta może służyć terapeutom, nauczycielom i rodzicom do pracy z dziećmi, które dopiero uczą się lub mają trudności ze zrozumieniem, jak zachować się w różnych codziennych sytuacjach społecznych. Jest to zbiór krótkich opowiadań oraz opracowanych do nich pytań i zadań, które rozwijają nie tylko umiejętności komunikacyjne i społeczne młodych czytelników, ale także wspierają ich rozwój poznawczy i językowy.

Dziecięcy bohaterowie opowiadań każdego dnia popełniają różne gafy: w domu, w szkole, w czasie zabawy z rówieśnikami czy podczas spotkań rodzinnych. Nie rozumieją zasad funkcjonowania w grupie, źle odbierają intencje innych, myślą przede wszystkim o własnych potrzebach. Co w takich sytuacjach im towarzyszy? Najczęściej same kłopoty. Przykre nieporozumienia, niepotrzebne wybuchy złości, chwile wstydu, słowa, które nie powinny zostać wypowiedziane. Jednak każda z historii ma pozytywne zakończenie, a mali (i jednocześnie wielcy) bohaterowie nie poddają się, dzielnie ucząc się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Akceptują siebie i swoją niedoskonałość. Wcale nie chcą walczyć ze swoimi trudnościami. Bardziej szukają wsparcia, zaufania, zrozumienia – czyli tego, co najlepsze na wszystkie kłopoty.

9788380802124

Opis

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Renata Malek
Data premiery
2019
ISBN
9788380802124
Format
A4
Stron
80
Okładka
teczka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii: