Left Banner

Left Banner

  • -10%
Uczę się rozumieć innych. Mówienie i myślenie - 1

Uczę się rozumieć innych. Mówienie i myślenie

27,90 zł Zniżka 10%
31,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny natychmiast

"Mówienie i myślenie" jest trzecią częścią cyklu "Uczę się rozumieć innych". Publikacja służy nauce zrozumienia zasad rządzących komunikacją międzyludzką oraz doskonaleniu umiejętności prawidłowego interpretowania dialogów prowadzonych w różnych kontekstach sytuacyjnych.

W książce znajduje się zbiór zdjęć przedstawiających osoby w rozmaitych sytuacjach oraz wyrażających wiele emocji, takich jak: szczęście, smutek, niedowierzanie, zazdrość, współczucie czy żal. Na sąsiednich stronach znajduje się duże zdjęcie oraz jego miniatura wraz z zadaniami dla dziecka. W ramach ćwiczeń dzieci przyporządkowują wypowiedzi do osób ze zdjęcia, dobierają lub wymyślają dialogi pasujące do przedstawionych sytuacji, zastanawiają się, o czym mogą myśleć ukazane osoby.

Na końcu książki znajdują się karty z wypowiedziami osób (w dymkach) oraz z towarzyszącymi tym wypowiedziom myślami (w chmurkach), będącymi kopią zdań umieszczonych przy każdym zdjęciu. Wypowiedzi i myśli służą do samodzielnego układania ich na fotografii, zgodnie z kontekstem. Karty te można skopiować, wyciąć potrzebne elementy, a następnie dopasować je do zdjęcia, kładąc obok osób, które wypowiedziały lub pomyślały dane słowa.

Publikacja ma na celu kształtowanie umiejętności ważnych dla rozwoju społecznego zarówno małych dzieci, jak i osób z zaburzeniami, na przykład ze spektrum autyzmu.

9788371346941

Opis

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2014
ISBN
9788371346941
Format
B5
Stron
130
Okładka
miękka

Może wzbudzić zainteresowanie

Komentarze

Napisz swoją opinię

Uczę się rozumieć innych. Mówienie i myślenie

Napisz swoją opinię