Wygraj z dysleksją - 1
  • Wygraj z dysleksją - 1

Wygraj z dysleksją

Zbiór ćwiczeń usprawniających umiejętność czytania - przeznaczony dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, ich nauczycieli i rodziców

Wydawnictwo
Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP open_in_new
Autor
Zofia Pomirska open_in_new
Data wydania
2011
ISBN
9788371730399
Format
A4
Stron
56
Okładka
miękka
Nr katalogowy
4379
16,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Tagi:

Wygraj z dysleksją.
Zbiór ćwiczeń usprawniających umiejętność czytania - przeznaczony dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, ich nauczycieli i rodziców.

Publikacja przeznaczona jest dla osób pragnących lepiej i sprawniej czytać. Szczególnie dedykowana jest tym, u których stwierdzono dysleksję (czyli specjalne trudności w czytaniu), jednak z pewnością skorzystają z niej także pozostali uczniowie, a także ich rodzice i nauczyciele. Książka adresowana jest głownie do uczniów szkół ponadpodstawowych, choć niektóre ćwiczenia mogą się nadawać również dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej, pracujących pod okiem nauczyciela, terapeuty, rodzica czy starszego rodzeństwa.

Książka zawiera zbiór ćwiczeń usprawniających umiejętność czytania. Znajdują się tutaj ćwiczenia odnoszące się do wszystkich procesów związanych z czytaniem: postrzegania, rozpoznawania i rozumienia, gdyż tylko takie całościowe podejście, według najnowszych badań nad czytaniem, może gwarantować sukces w tej dziedzinie. Ćwiczenia są tak dobrane, aby zarówno usprawnić działanie funkcji percepcyjno-motorycznych (percepcję i pamięć wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, grafomotorykę), jak i rozwinąć funkcje umysłowe (koncentrację, pamięć, myślenie), a wreszcie by wzbogacić słownictwo i zasób wiedzy ucznia.
W drugiej części książki umieszczono zadania pozwalające na powiększenie pola widzenia, dzięki czemu można znacznie poprawić tempo czytania.
Systematyczne wykonywanie wszystkich ćwiczeń pozwoli odbiorcy nie tylko pokonać trudności w czytaniu, ale także osiągnąć satysfakcjonujący poziom umiejętności czytania.

Zobacz także

Wygraj z dysgrafią - 1

Wygraj z dysgrafią

Wygraj z dysgrafią. Zbiór ćwiczeń usprawniających umiejętność...
Cena 16,00 zł