• -10%
Dobasoli do kanuka. Ćwiczenia czytania pseudowyrazów dla dzieci z dysleksją - 1 Dobasoli do kanuka. Ćwiczenia czytania pseudowyrazów dla dzieci z dysleksją - 1

Dobasoli do kanuka. Ćwiczenia czytania pseudowyrazów dla dzieci z dysleksją

Indeks: 9788371344695

14,90 zł
13,41 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Add to wishlist

Ten produkt kupiono w tym roku:
11x

Jest to zbiór nietypowych ćwiczeń do nauki czytania. W zebranym materiale dominują zbudowane z sylab otwartych pseudowyrazy, czyli słowa pozbawione znaczenia. Tak dobrany materiał sprawia, że dzieci koncentrują się na odczytywaniu sylab, wyrazów, zdań – nie mogą bowiem zgadywać lub domyślać się ich treści.

Ponieważ nauka czytania nie może ograniczyć się do umiejętności dekodowania, w książce znajdują się również ćwiczenia sprawdzające rozumienie, na przykład krzyżówki, pytania czy zadania matematyczne. Bardzo ważną część stanowią te ćwiczenia, które stymulują zaburzone funkcje u dzieci z dysleksją, na przykład analizę i syntezę wzrokową oraz słuchową.

Zdania te pomagają dzieciom w różnicowaniu podobnych liter (na przykład l – ł, o – ó, z – ż, n – m) oraz umożliwiają zapamiętanie odpowiedniej kolejności sylab, gwarantując rozumienie przeczytanego wyrazu i zdania. Istotne znaczenie mają także ćwiczenia, które uczą dziecko ze specyficznymi trudnościami właściwego postrzegania kierunku czytania.

9788371344695

Opis

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Dominika Kamińska, Alicja Ślęzak-Stachulak
Data premiery
2011
ISBN
9788371344695
Format
A4
Stron
52
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)