Left Banner

  • -12%
Dobasoli do kanuka. Ćwiczenia czytania pseudowyrazów dla dzieci z dysleksją - 1

Dobasoli do kanuka. Ćwiczenia czytania pseudowyrazów dla dzieci z dysleksją

13,11 zł Zniżka 12%
14,90 zł
Brutto
szt.
Dostępny w sprzedaży

Jest to zbiór nietypowych ćwiczeń do nauki czytania. W zebranym materiale dominują zbudowane z sylab otwartych pseudowyrazy, czyli słowa pozbawione znaczenia. Tak dobrany materiał sprawia, że dzieci koncentrują się na odczytywaniu sylab, wyrazów, zdań – nie mogą bowiem zgadywać lub domyślać się ich treści.

Ponieważ nauka czytania nie może ograniczyć się do umiejętności dekodowania, w książce znajdują się również ćwiczenia sprawdzające rozumienie, na przykład krzyżówki, pytania czy zadania matematyczne. Bardzo ważną część stanowią te ćwiczenia, które stymulują zaburzone funkcje u dzieci z dysleksją, na przykład analizę i syntezę wzrokową oraz słuchową.

Zdania te pomagają dzieciom w różnicowaniu podobnych liter (na przykład l – ł, o – ó, z – ż, n – m) oraz umożliwiają zapamiętanie odpowiedniej kolejności sylab, gwarantując rozumienie przeczytanego wyrazu i zdania. Istotne znaczenie mają także ćwiczenia, które uczą dziecko ze specyficznymi trudnościami właściwego postrzegania kierunku czytania.

9788371344695

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Dominika Kamińska, Alicja Ślęzak-Stachulak
Data premiery
2011
ISBN
9788371344695
Format
A4
Stron
52
Okładka
miękka

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Dobasoli do kanuka. Ćwiczenia czytania pseudowyrazów dla dzieci z dysleksją

Napisz swoją opinię