Left Banner

Left Banner

Skuteczne czytanie poprzez pisanie. Ćwiczenia w czytaniu dla uczniów szkoły podstawowej klas I-III i IV-VI - 1

Skuteczne czytanie poprzez pisanie. Ćwiczenia w czytaniu dla uczniów szkoły podstawowej klas I-III i IV-VI

45,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny natychmiast

Przygotowane ćwiczenia opracowane zostały na podstawie wieloletnich doświadczeń w pracy z dziećmi ze stwierdzoną dysleksją rozwojową oraz dziećmi mającymi trudności w uczeniu się czytania z innych powodów. Przedstawiona metoda jest skuteczna i możliwa do stosowania zarówno w szkole, jak i w domu.

Jednym z ważniejszych jej elementów są powiększone i podzielone na sylaby wyrazy czytane jednocześnie z dzieckiem. Najczęściej uczniowie posługują się techniką głoskowania, mają wówczas trudności w dokonaniu poprawnej syntezy całego wyrazu. Czytanie i wielokrotne powtarzanie zróżnicowanych wielkością sylab ułatwia nabycie umiejętności odczytywania całych wyrazów. Dodatkowym utrwalaniem obrazu graficznego wyrazów jest przepisywanie ich przez dziecko bezpośrednio pod tekstem.

Ćwiczenia składają się z 12 rozdziałów uwzględniających zróżnicowaną strukturę i trudności ortograficzne wyrazów. Każdy rozdział rozpoczyna się rymowanym tekstem przygotowującym i zachęcającym dziecko do czytania. Zawiera również kilka zdań podzielonych na sylaby. Na jednej stronie to samo zdanie napisane jest trzykrotnie literami o zróżnicowanej wielkości. Ostatnie zdanie zawiera całe wyrazy, które należy odwzorować lub napisać z pamięci. Niektóre rozdziały mają dodatkowo teksty ze zdaniami do czytania oraz pisania, utrwalające wcześniej opanowane zdania.

Celem ćwiczeń jest pomoc rodzicom w pracy z dzieckiem w domu oraz ujednolicenie metody czytania na lekcjach, zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych.

Ćwiczenia zawierają szczegółową instrukcję kolejnych etapów czytania metodą sylabową, która ułatwi naukę czytania dzieciom w pierwszej klasie. Natomiast starszym uczniom mającym trudności w opanowaniu podstawowych umiejętności szkolnych, ćwiczenia te pomogą usprawnić poziom czytania pod względem tempa, techniki i poprawności.

Seventh Sea
9788360403143

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Seventh Sea
Autor
Helena Świąder, Bożena Garbacka, Liliana Łabuda
Data premiery
2010
ISBN
9788360403143
Format
A4
Okładka
teczka

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Skuteczne czytanie poprzez pisanie. Ćwiczenia w czytaniu dla uczniów szkoły podstawowej klas I-III i IV-VI

Napisz swoją opinię