• -10%
Stonoga Agata - 1
  • Stonoga Agata - 1
  • Stonoga Agata - 2

Stonoga Agata

Wydawnictwo
Epideixis open_in_new
Autor
praca zbiorowa open_in_new
Data wydania
2012
ISBN
5900238764062
Format
145x145
Okładka
pudełko
Nr katalogowy
7143
50,00 zł
45,00 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Stonoga Agata stanowi cenny materiał edukacyjny, którego zastosowanie ma skuteczny wpływ na rozwój twórczych umiejętności dziecka, ponieważ z poszczególnych klocków można komponować wiele kolorystycznych wzorów, zróżnicowanych pod względem ilości klocków, długości i koloru.

Stonoga AGATA to zabawa dla najmłodszych dzieci. Składa się z 18 pierścieni wykonanych z drewna o średnicy 35 mm, w 6 kolorach, do nawlekania na odpowiednio sztywny sznurek oraz drewnianej kostki z 6 kolorami umożliwiającej wiele gier. W zabawie ze Stonogą Agatą podstawową wartość stanowi obserwowanie w połączeniu z manipulowaniem.

Zabawa ze Stonogą Agatą daje możliwość dokonywania operacji myślowych, począwszy od prostego postrzegania na konkretach, poprzez porównywanie, wykrywanie różnic i podobieństw w wielkości, ilości i stosunkach przestrzennych, kończąc na łączeniu w grupy. Dlaczego właśnie Zabawy Twórcze. W dzieciństwie występują tzw. fazy wrażliwości, w których dzieci są szczególnie podatne na określone czynniki charakterystyczne dla rozwoju ogólnego i psychicznego. Lecz ta szczególna wrażliwość dzieci na optymalny rozwój jakiejś bardzo prostej zdolności lub jakiegoś aspektu ich osobowości wygasa bezpowrotnie.

Lena i Borys Nikitinowie poddali badaniom ponad 5 000 dzieci i udowodnili naukowo tezę Marii Montessori o bezpowrotnym wygaśnięciu możliwości wykorzystania efektywnego rozwoju zdolności dziecka. Tym samym potwierdzili oni prawdziwość starego przysłowia, "Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał". Ogromna szkoda, jeżeli rodzice, nauczyciele i wychowawcy nie dopilnują właściwego czasu, przekreślając bezpowrotnie tę niepowtarzalną szansę efektywnego rozwoju zdolności dziecka.

"To najlepsza nawlekanka, jaką udało mi się do tej pory spotkać i świetna zabawka dla najmłodszych. Sznurek do nawlekania (zrobiony z elastycznej gumy) jest odpowiednio sztywny, co ułatwia dziecku pracę i zachęca do podejmowania kolejnych prób. Zabawka potrafi zająć córeczkę na dłuższą chwilę, a satysfakcja z nawleczenia wszystkich krążków jest ogromna. Stonoga mieści się w drewnianym pudełku (duży plus za świetne opakowanie). (…) to rewelacyjna zabawka dla najmłodszych. Dzięki świetnemu wykonaniu i materiałom posłuży maluszkom przez długi czas. Lubimy takie zabawki, zwłaszcza gdy nie kosztują majątku."

Autorka opinii: Anna Marcula, blog „Maluszkowe inspiracje”

Zobacz także

Paleta. Wyprawka przedszkolaka - 1

Paleta. Wyprawka przedszkolaka

Paleta Wyprawka Przedszkolaka , to praktyczny komplet na dobry początek, a w...
Cena podstawowa 65,01 zł -10% Cena 58,51 zł
  • -10%
PUS. Wyprawka przedszkolaka - 1

PUS. Wyprawka przedszkolaka

Wyprawka Przedszkolaka PUS to praktyczny komplet na dobry początek,...
Cena podstawowa 62,00 zł -10% Cena 55,80 zł
  • -10%