• Obniżka

Mozaika w kartonowym pudełku

Wydawnictwo
Epideixis open_in_new
Autor
- open_in_new
ISBN
5900238764017
Format
320x320
Okładka
karton
Nr katalogowy
4251
44,00 zł
41,80 zł Zniżka 5%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

MOZAIKA to zabawa edukacyjna przeznaczona dla dzieci i dorosłych od 3 do 100 lat. Rozwija twórcze umiejętności dziecka, ponieważ z klocków Mozaiki można komponować wiele wzorów, zróżnicowanych pod względem ilości, kształtu, koloru klocków i rodzaju figur geometrycznych. Służy doskonaleniu takich cech, jak: koncentracja, umiejętność analizowania, tworzenie logicznych struktur i kombinacji. W zabawie z Mozaiką podstawową wartość stanowi obserwowanie w połączeniu z manipulowaniem, możliwość obrysowywania i odwzorowywania.

MOZAIKA to 40 drewnianych klocków, trójkątów i rombów: czerwonych, zielonych, niebieskich, żółtych i pomarańczowych. Do kompletu klocków opracowana została książeczka z serią czterdziestu ośmiu wzorów o wzrastającym stopniu trudności w połączeniu z przemyślaną kombinacją kolorów.

Przykładowe formy zabaw z mozaiką:

Przykład 1. Wyszukiwanie figur i form - gra.
Każde dziecko otrzymuje komplet klocków i kartkę z wzorem do ułożenia. Po ułożeniu wzorów dzieci odnajdują w nich jak najwięcej figur geometrycznych lub innych form, które następnie nazywają. Zwycięża dziecko, które odszukało i opisało najwięcej figur.

Przykład 2. Poprawianie wzorów.
Dziecko otrzymuje kartkę z błędnie narysowanym wzorem. Zadanie polega na odtworzeniu poprawnego wzoru, eliminując występujące w nim błędy.

Przykład 3. Rozbudowywanie wzorów.
Dziecko otrzymuje kartkę z wzorem, musi rozbudować wzór i opowiedzieć o nim.

Przykład 4. Dokańczanie wzorów.
Dziecko otrzymuje kartkę z fragmentem wzoru. Zadanie polega na dokończeniu wzoru i uzasadnieniu swojego wyboru.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Mozaika w kartonowym pudełku

Napisz swoją opinię