• -10%
Mozaika w kartonowym pudełku - 1
  • Mozaika w kartonowym pudełku - 1
  • Mozaika w kartonowym pudełku - 2

Mozaika w kartonowym pudełku

Wydawnictwo
Epideixis open_in_new
ISBN
5900238764017
Format
320x320
Okładka
pudełko
Nr katalogowy
4251
46,00 zł
41,40 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

MOZAIKA to 40 drewnianych klocków, trójkątów i rombów: czerwonych, zielonych, niebieskich, żółtych i pomarańczowych. Do kompletu klocków opracowana została książeczka z serią czterdziestu ośmiu wzorów o wzrastającym stopniu trudności w połączeniu z przemyślaną kombinacją kolorów.

Mozaika ta jest odpowiednikiem mozaiki w drewnianym pudełku; różni je tylko opakowanie, natomiast zawartość: liczba i rodzaj klocków oraz książeczka z wzorami jest taka sama.

MOZAIKA to zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci i dorosłych od 3 do 100 lat. Rozwija twórcze umiejętności dziecka, ponieważ z klocków Mozaiki można komponować wiele wzorów, zróżnicowanych pod względem ilości, kształtu, koloru klocków i rodzaju figur geometrycznych.

MOZAIKA służy doskonaleniu takich cech, jak: koncentracja, umiejętność analizowania, tworzenie logicznych struktur i kombinacji. W zabawie z Mozaiką podstawową wartość stanowi obserwowanie w połączeniu z manipulowaniem, możliwość obrysowywania i odwzorowywania oraz projektowania własnych wzorów. Elementy mozaiki można z powodzeniem wykorzystywać do ćwiczeń przeliczania, grupowania czy segregowania. Prowadzone w oparciu o nią zabawy mogą być ciekawym sposobem wprowadzenia dzieci w świat pojęć matematycznych.

Mozaika może być wykorzystywana jako materiał wspomagający na zajęciach w szkole i w przedszkolu, jako narzędzie diagnostyczne i terapeutyczne w gabinetach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych, a także jako uniwersalna zabawka i jednocześnie pomoc edukacyjna w zabawach domowych i świetlicowych. Na pewno świetnie sprawdzi się w edukacji domowej. Może być doskonałym upominkiem dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Przykładowe formy zabaw z mozaiką:

Przykład 1. Wyszukiwanie figur i form - gra.
Każde dziecko otrzymuje komplet klocków i kartkę z wzorem do ułożenia. Po ułożeniu wzorów dzieci odnajdują w nich jak najwięcej figur geometrycznych lub innych form, które następnie nazywają. Zwycięża dziecko, które odszukało i opisało najwięcej figur.

Przykład 2. Poprawianie wzorów.
Dziecko otrzymuje kartkę z błędnie narysowanym wzorem. Zadanie polega na odtworzeniu poprawnego wzoru, eliminując występujące w nim błędy.

Przykład 3. Rozbudowywanie wzorów.
Dziecko otrzymuje kartkę z wzorem, musi rozbudować wzór i opowiedzieć o nim.

Przykład 4. Dokańczanie wzorów.
Dziecko otrzymuje kartkę z fragmentem wzoru. Zadanie polega na dokończeniu wzoru i uzasadnieniu swojego wyboru.

Zobacz także

Mozaika w drewnianym pudełku - 1

Mozaika w drewnianym pudełku

MOZAIKA  to 40 drewnianych klocków, trójkątów i rombów: czerwonych, zielonych,...
Cena podstawowa 52,00 zł -10% Cena 46,80 zł
  • -10%
Studnia Jakuba - 3

Studnia Jakuba

Materiał edukacyjny dla dzieci i młodzieży: uczy cierpliwości i zręczności, doskonali...
Cena podstawowa 69,00 zł -10% Cena 62,10 zł
  • -10%
Mozaika XXL - 1

Mozaika XXL

Któż z nas nie zna Mozaiki?  Jedni zetknęli się z nią w przedszkolu, inni w szkole, a...
Cena podstawowa 148,01 zł -5% Cena 140,61 zł
  • -5%