Left Banner

Left Banner

  • -8%
Mozaika w drewnianym pudełku - 1

Mozaika w drewnianym pudełku

47,84 zł Zniżka 8%
52,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny natychmiast

MOZAIKA to 40 drewnianych klocków, trójkątów i rombów: czerwonych, zielonych, niebieskich, żółtych i pomarańczowych. Do kompletu klocków opracowana została książeczka z serią czterdziestu ośmiu wzorów o wzrastającym stopniu trudności w połączeniu z przemyślaną kombinacją kolorów.

MOZAIKA to zabawa edukacyjna przeznaczona dla dzieci i dorosłych od 3 do 100 lat. Rozwija twórcze umiejętności dziecka, ponieważ z klocków Mozaiki można komponować wiele wzorów, zróżnicowanych pod względem ilości, kształtu, koloru klocków i rodzaju figur geometrycznych.

MOZAIKA służy doskonaleniu takich cech, jak: koncentracja, umiejętność analizowania, tworzenie logicznych struktur i kombinacji. W zabawie z Mozaiką podstawową wartość stanowi obserwowanie w połączeniu z manipulowaniem, możliwość obrysowywania i odwzorowywania.

Przykładowe formy zabaw z mozaiką:

  • Przykład 1. Wyszukiwanie figur i form - gra. Każde dziecko otrzymuje komplet klocków i kartkę z wzorem do ułożenia. Po ułożeniu wzorów dzieci odnajdują w nich jak najwięcej figur geometrycznych lub innych form, które następnie nazywają. Zwycięża dziecko, które odszukało i opisało najwięcej figur.
  • Przykład 2. Poprawianie wzorów. Dziecko otrzymuje kartkę z błędnie narysowanym wzorem. Zadanie polega na odtworzeniu poprawnego wzoru, eliminując występujące w nim błędy.
  • Przykład 3. Rozbudowywanie wzorów. Dziecko otrzymuje kartkę z wzorem, musi rozbudować wzór i opowiedzieć o nim.
  • Przykład 4. Dokańczanie wzorów. Dziecko otrzymuje kartkę z fragmentem wzoru. Zadanie polega na dokończeniu wzoru i uzasadnieniu swojego wyboru.
5900238764055

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Epideixis
ISBN
5900238764055
Format
140x140
Okładka
pudełko z drewna

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Mozaika w drewnianym pudełku

Napisz swoją opinię