• -5%
MoMo - gra logiczna - 1
  • MoMo - gra logiczna - 1
  • MoMo - gra logiczna - 2

MoMo - gra logiczna

Wydawnictwo
Epideixis open_in_new
Autor
Jan Amos Jelinek open_in_new
Data wydania
2018
ISBN
5900238764987
Format
155x155
Okładka
pudełko
Nr katalogowy
30861
40,00 zł
38,00 zł Zniżka 5%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

MoMo jest grą logiczną. Jej celem jest rozwijanie i ćwiczenie myślenia logicznego i kombinatorycznego.

MoMo to uniwersalna gra dla 2-6 graczy powyżej 6. roku życia. Polega ona na manipulowaniu kolorowymi patyczkami i na układaniu ich w taki sposób, aby odtworzyć wzór z wylosowanej karty. Podczas rozgrywki gracze ćwiczą koncentrację, intuicje geometryczne, orientację na płaszczyźnie oraz myślenie kombinatoryczne.

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. A zdobywa się je za ułożenie patyczków zgodnie z wylosowanym wzorem. W swojej kolejce gracz może zmienić położenie tylko 1 patyczka.

I właśnie za ten prawidłowo ułożony wzór dostaje się punkty. Jak je liczymy? Za ułożenie patyczków w takim samym kształcie, jaki pokazuje karta, gracz otrzymuje 2 punkty. A jeśli jeszcze kolor któregoś z patyczków pasuje do ułożenia z karty, to za każdy taki kolor gracz otrzymuje po 1 punkcie. Zebrane punkty zapisujemy na osobnej kartce i losujemy kolejną kartę. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów.

MoMo - na czym polega atrakcyjność gry?
Ponieważ każdy gracz ma w ręku kartę z innym wzorem, dąży do innego celu. Czyli przekładając patyczki tak, aby pasowały do naszego wzoru, jednocześnie przeszkadzamy innym graczom i utrudniamy im otrzymanie wzoru z karty, którą wylosowali oni.

MoMo - mały bohater z egipskiej pustyni
Grze towarzyszy opowieść o małym chłopcu o imieniu Momo, który odnalazł na pustyni tajemnicze kości. Do kogo one należały? Skąd się tam wzięły? Kto pomoże chłopcu rozwikłać tę zagadkę? Tego wszystkiego dowiecie się z załączonej do gry instrukcji.

Znajdziecie w niej także propozycje i opisy innych wersji tej gry.

Zabawy dla dzieci młodszych
Niektóre elementy gry mogą być wykorzystywane w zabawach z młodszymi dziećmi. Mogą one na przykład za pomocą patyczków po prostu odtwarzać wzory z kolejnych kart. Potem tę zabawę można utrudnić poprzez układanie wybranych wzorów z pamięci albo na czas. Tego typu zabawy świetnie wpływają na rozwój koncentracji i umiejętności analizy wzrokowo-ruchowej; pozwalają też ćwiczyć małą motorykę.

MoMo należy do serii gier logicznych, których autorem jest dr Jan Amos Jelinek z Katedry Pedagogiki Małego Dziecka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Wcześniej w tej serii ukazały się gry:

  • LABIrynt
  • Mistrz GETRIKO
  • KUBIK

Wszystkie one wspierają rozwój koncentracji i myślenia logicznego oraz uczą zasad fair play. Oprócz swoich walorów edukacyjnych są także doskonałymi grami towarzyskimi, po które można sięgać w czasie wolnym.

MoMo - elementy gry
Gra zapakowana jest w eleganckie, pokrywane specjalną folią pudełko o wymiarach 155x155x53 mm.

W pudełku znajduje się: 5 drewnianych patyczków o dł. 8 cm w kolorach: żółtym, czerwonym, zielonym, niebieskim i czarnym oraz 31 dwustronnych kart z możliwymi do ułożenia wzorami.

Zobacz także

LABIrynt. Gra logiczna - 1

LABIrynt. Gra logiczna

LABIrynt to uniwersalna gra logiczna dla graczy powyżej 6. roku życia. Charakteryzuje...
Cena podstawowa 40,00 zł -15% Cena 34,00 zł
  • -15%
Mistrz GETRIKO - 1

Mistrz GETRIKO

Mistrz GETRIKO to uniwersalna gra logiczna dla graczy powyżej 8. roku życia....
Cena podstawowa 40,00 zł -5% Cena 38,00 zł
  • -5%
KUBIK - gra logiczna - 1

KUBIK - gra logiczna

KUBIK – gra logiczna to gra, której celem jest rozwijanie i ćwiczenie...
Cena podstawowa 47,99 zł -5% Cena 45,59 zł
  • -5%