Left Banner

Left Banner

  • -8%
MoMo - gra logiczna - 1

MoMo - gra logiczna

36,80 zł Zniżka 8%
40,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny natychmiast

MoMo jest grą logiczną. Jej celem jest rozwijanie i ćwiczenie myślenia logicznego i kombinatorycznego.

MoMo to uniwersalna gra dla 2-6 graczy powyżej 6. roku życia. Polega ona na manipulowaniu kolorowymi patyczkami i na układaniu ich w taki sposób, aby odtworzyć wzór z wylosowanej karty. Podczas rozgrywki gracze ćwiczą koncentrację, intuicje geometryczne, orientację na płaszczyźnie oraz myślenie kombinatoryczne.

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. A zdobywa się je za ułożenie patyczków zgodnie z wylosowanym wzorem. W swojej kolejce gracz może zmienić położenie tylko 1 patyczka.

I właśnie za ten prawidłowo ułożony wzór dostaje się punkty. Jak je liczymy? Za ułożenie patyczków w takim samym kształcie, jaki pokazuje karta, gracz otrzymuje 2 punkty. A jeśli jeszcze kolor któregoś z patyczków pasuje do ułożenia z karty, to za każdy taki kolor gracz otrzymuje po 1 punkcie. Zebrane punkty zapisujemy na osobnej kartce i losujemy kolejną kartę. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów.

MoMo - na czym polega atrakcyjność gry?
Ponieważ każdy gracz ma w ręku kartę z innym wzorem, dąży do innego celu. Czyli przekładając patyczki tak, aby pasowały do naszego wzoru, jednocześnie przeszkadzamy innym graczom i utrudniamy im otrzymanie wzoru z karty, którą wylosowali oni.

MoMo - mały bohater z egipskiej pustyni
Grze towarzyszy opowieść o małym chłopcu o imieniu Momo, który odnalazł na pustyni tajemnicze kości. Do kogo one należały? Skąd się tam wzięły? Kto pomoże chłopcu rozwikłać tę zagadkę? Tego wszystkiego dowiecie się z załączonej do gry instrukcji.

Znajdziecie w niej także propozycje i opisy innych wersji tej gry.

Zabawy dla dzieci młodszych
Niektóre elementy gry mogą być wykorzystywane w zabawach z młodszymi dziećmi. Mogą one na przykład za pomocą patyczków po prostu odtwarzać wzory z kolejnych kart. Potem tę zabawę można utrudnić poprzez układanie wybranych wzorów z pamięci albo na czas. Tego typu zabawy świetnie wpływają na rozwój koncentracji i umiejętności analizy wzrokowo-ruchowej; pozwalają też ćwiczyć małą motorykę.

MoMo należy do serii gier logicznych, których autorem jest dr Jan Amos Jelinek z Katedry Pedagogiki Małego Dziecka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Wcześniej w tej serii ukazały się gry:

  • LABIrynt
  • Mistrz GETRIKO
  • KUBIK

Wszystkie one wspierają rozwój koncentracji i myślenia logicznego oraz uczą zasad fair play. Oprócz swoich walorów edukacyjnych są także doskonałymi grami towarzyskimi, po które można sięgać w czasie wolnym.

MoMo - elementy gry
Gra zapakowana jest w eleganckie, pokrywane specjalną folią pudełko o wymiarach 155x155x53 mm.

W pudełku znajduje się: 5 drewnianych patyczków o dł. 8 cm w kolorach: żółtym, czerwonym, zielonym, niebieskim i czarnym oraz 31 dwustronnych kart z możliwymi do ułożenia wzorami.

5900238764987

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Jan Amos Jelinek
Data premiery
2018
ISBN
5900238764987
Format
155x155
Okładka
pudełko

Może wzbudzić zainteresowanie

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

MoMo - gra logiczna

Napisz swoją opinię