Left Banner

Kulki edukacyjne - 1

Kulki edukacyjne

782,00 zł
Brutto
szt.

Kulki edukacyjne
rozwijają zmysły, zwłaszcza zmysł dotyku. Uwrażliwiają na różnorodność faktur, rozwijają czucie w palcach, zachęcają do samodzielnych działań i zdobywania doświadczeń drogą empiryczną i polisensoryczną.

Szczególną zaletą tej zabawki jest jej wpływ na rozwój komunikacji werbalnej dzieci - rozwijanie słownictwa, umiejętność wyrażania odczuć i charakterystycznych cech przedmiotów i różnych materiałów oraz ich struktur. Ponadto wyzwalają silne pozytywne emocje oraz rozwijają wyobraźnię.

Zabierz kulkę w dłonie i trzymaj tak długo, aż poczujesz jej różne cechy. Spróbuj teraz porównać ich różne cechy - wagę, powierzchnię-teksturę, temperaturę, dźwięk (przy odbijaniu, spadaniu). Aby mocniej doświadczyć wszystkich doznań załóż na oczy opaskę lub po prostu zamknij oczy. Dziecko powinno opisać wrażenia i skojarzenia, określić cechy rozwijając w ten sposób słownictwo i wyobraźnię. Inna forma gry - to umieszczenie po jednej z każdego rodzaju kulek w osobnych woreczkach (dziecko ich nie widzi). Dziecko chwyta jedną z pozostałych par kulek i trzymając w ręku ma za zadanie drugą ręką odnaleźć taką samą kulkę w woreczku.

Zawartość:

  • 7 par identycznych kulek wykonanych z różnych materiałów - drewna, filcu, kamienia, szkła, korka, gumy, metalu
  • drewniana skrzynka

Kulki mają 4 cm średnicy, co jest idealną wielkością dla ręki dziecka i daje komfort psychiczny.

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
PILCH
Okładka
pudełko z drewna

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.