Left Banner

Left Banner

  • -8%
Entliczek Pentliczek. Zabawka edukacyjna - 1

Entliczek Pentliczek. Zabawka edukacyjna

100,28 zł Zniżka 8%
109,00 zł
Brutto

Entliczek Pentliczek rozwija zdolności manualne, przydatne szczególnie na etapie początkowej nauki pisania. Doskonali też koordynację wzrokowo-ruchową, wzmacnia koncentrację uwagi, rozwija umiejętności twórcze i poznawcze, uczy logicznego myślenia.

Entliczek Pentliczek przypomina labirynt wycięty w przemyślany sposób w drewnianej sklejce. W jego wycięciach o literopodobnych kształtach umieszczone są 24 pary połączonych z sobą drewnianych kulek w sześciu kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim, fioletowym, żółtym i pomarańczowym.

Drewnianą podstawę Entliczka Pentliczka można ustawić pionowo lub poziomo, ponieważ pary kolorowych kulek można przesuwać ścieżkami labiryntu po jego obydwu stronach.

Entliczek Pentliczek zawiera książeczkę, która obrazuje 10 różnych wzorów do odtworzenia, opartych na przemyślanej kombinacji kolorowych kulek oraz 8 czarno-białych schematów do samodzielnego projektowania rozwiązań kolorystycznych.

Entliczek Pentliczek daje możliwość zastosowania wielu wariantów gier i zabaw o zróżnicowanym stopniu trudności. Gra fascynuje i przykuwa uwagę bez względu na wiek; dzieci w wieku przedszkolnym i rozpoczynających naukę w szkole, które odwzorowują elementy cyfr i liter, tworzą własne wzory. Młodzież i dorośli układają wzory, ustalają skomplikowane zasady gry, które często stanowią „twardy orzech do zgryzienia”.

Propozycja gry dla 2 lub 3 osób
Wybieramy jeden z dziesięciu zamieszczonych w książeczce wzorów, a następnie kładziemy drewnianą podstawę Entliczka Pentliczka poziomo przed sobą w sposób zgodny z wybranym wzorem. Potem w zależności od liczby graczy rozdzielamy między siebie lub losujemy po dwa lub trzy kolory kulek. Wyliczanka „Entliczek Pentliczek” wskaże nam, kto rozpocznie grę. Zgodnie z wzorem przesuwamy tylko jedną swoją kulkę na wybrane przez siebie miejsce. Jeśli na swojej drodze do celu napotkamy kulki innego koloru, możemy przesunąć najwyżej dwie z nich. W przeciwnym razie tracimy kolejkę. Kto pierwszy ułoży swoje kulki zgodnie z wzorem, wygrywa.

5900238764598
2021-09-01

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Epideixis
Data premiery
2013
ISBN
5900238764598
Format
385x330x90
Okładka
pudełko

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Entliczek Pentliczek. Zabawka edukacyjna

Napisz swoją opinię