• -8%
Klocki BIO. Zabawy Twórcze - 1 Klocki BIO. Zabawy Twórcze - 1

Klocki BIO. Zabawy Twórcze

Indeks: 5900238764109

50,00 zł
46,00 zł Zniżka 8%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Klocki BIO to wartościowy materiał edukacyjny, który wspomaga rozwój umiejętności odwzorowywania prostych układów i figur, posługiwanie się klockami jako cegłami budowlanymi oraz samodzielnego i kreatywnego konstruowania mini budowli architektonicznych.

Klocki BIO to zestaw 8 drewnianych prostopadłościanów, które służą do budowania, zestawiania i odwzorowywania ćwiczeń z załączonej książeczki. Dzięki stopniowaniu trudności kolejnych wzorów klocki BIO fascynują i przykuwają uwagę wszystkich bez względu na wiek. Przedszkolaki bawią się nimi i uczą. Dzieci i młodzież stawiają czoła wielu trudnym wyzwaniom. Nawet dla dorosłych to niekiedy „trudny orzech do zgryzienia”.

Książeczka zawiera zestaw ćwiczeń z podziałem na cztery różne stopnie trudności:

  • Zestaw ćwiczeń A – 2 klocki na dobry początek
  • Zestaw ćwiczeń B – „zabawy geometryczne” – ułożenie z trzech i więcej klocków
  • Zestaw ćwiczeń C – rzuty płaskie boków pojedynczego klocka oglądane z różnych stron
  • Zestaw ćwiczeń D – konstrukcji złożonych oglądanych.

Zabawy twórcze NIKI to rozwijanie ukrytych w dziecku zdolności spostrzegania zmysłowego, rzeczowego działania, a przy tym wzbogacania swego doświadczenia, rozwijanie własnych sposobów myślenia. Czemu mają służyć? Chodzi tu o:

  • wspieranie rozwoju umysłowego,
  • odnajdywanie w sobie i uświadamianie ukrytych uzdolnień,
  • odkrywanie własnych dróg i rozwiązań,
  • osiąganie zadowolenia z samodzielnej pracy,
  • rozwijanie fantazji i kreatywności,
  • dostarczanie twórczych pomysłów.

Klocki te dają rodzicom i wychowawcom pewność, że ich dzieci mają właściwe zajęcie we właściwym czasie, stawiają specyficzne wymagania w odniesieniu do warunków rozwojowych.

Dlaczego właśnie zabawy twórcze?

W dzieciństwie występują tzw. fazy wrażliwości, w których dzieci są szczególnie podatne na określone czynniki charakterystyczne dla rozwoju ogólnego i psychicznego. Lecz ta szczególna wrażliwość dzieci na optymalny rozwój jakiejś bardzo prostej zdolności lub jakiegoś aspektu ich osobowości wygasa bezpowrotnie.

Lena i Borys Nikitinowie poddali badaniom ponad 5 000 dzieci i udowodnili naukowo tezę Marii Montessori o bezpowrotnym wygaśnięciu możliwości wykorzystania efektywnego rozwoju zdolności dziecka. Tym samym potwierdzili oni prawdziwość starego przysłowia, „Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”. Ogromna szkoda, jeżeli rodzice, nauczyciele i wychowawcy nie dopilnują właściwego czasu, przekreślając bezpowrotnie tę niepowtarzalną szansę efektywnego rozwoju zdolności dziecka.

5900238764109

Opis

Wydawnictwo
Epideixis
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2016
ISBN
5900238764109
Format
140x140
Okładka
pudełko z drewna

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)