• -5%

Diagnoza jąkania u dzieci w wieku przedszkolnym

Indeks:

499,00 zł
474,05 zł Zniżka 5%
Brutto
Ilość

DJ - Diagnoza jąkania u dzieci w wieku przedszkolnym to propozycja narzędzia do wykorzystania podczas identyfikacji i badania niepłynności mówienia u małych dzieci. Materiał został opracowany z uwzględnieniem specyfiki zaburzeń płynności mowy u dzieci w wieku przedszkolnym.

W skład publikacji wchodzą:

1. Podręcznik zawierający część teoretyczną, empiryczną oraz instrukcję do przeprowadzania badania:

  • format A4
  • stron 149
  • ISBN 978-83-61339-37-3

2. Materiał obrazkowy:

  • format A4
  • stron 26
  • ISBN 978-83-61339-38-0

3. Karty badania:

  • format A4

4. Program komputerowy "Licznik niepłynności"

5. Elektroniczne karty badania umieszczone w programie KomKOD (bezpłatna, roczna licencja na użytkowanie).

Ze Wstępu
"Diagnoza jąkania u dzieci w wieku przedszkolnym to propozycja narzędzia do wykorzystania podczas identyfikacji i badania niepłynności mówienia u małych dzieci. Materiał został opracowany z uwzględnieniem specyfiki zaburzeń płynności mowy u dzieci w wieku przedszkolnym. Celem autorek było stworzenie kompleksowego narzędzia diagnostycznego, z którego logopeda będzie mógł skorzystać w przypadku objawów jąkania u małego dziecka. […] zastosowanie Diagnozy jąkania w codziennej praktyce będzie realnym wsparciem dla logopedy i pozwoli, by podejmowane przez niego działania diagnostyczne cechowała wysoka profesjonalność."

Z recenzji
"Zaproponowany tutaj model postępowania diagnostycznego wpisuje się w postulowany aktualnie w światowej logopedii trend evidence-based practice, a zarazem jest dowodem głęboko humanistycznego rozumienia roli logopedy w procesie interwencji logopedycznej."
Henriette W. Langdon, Ed.D., F-CCC-SLP, BRS-CL, San José State University, USA

"DJ jest unikalnym w Polsce narzędziem umożliwiającym badanie jąkania u małych dzieci, a także diagnozę różnicową. Co istotne, jest to sposób nie tylko sprawdzony w praktyce, ale przede wszystkim oparty na wynikach badań empirycznych, które prowadziły Autorki."
dr hab. prof. UŚ Danuta Pluta-Wojciechowska, Uniwersytet Śląski

"Narzędzie DJ - Diagnoza jąkania u dzieci w wieku przedszkolnym daje wszechstronny obraz dziecka z niepłynnością mówienia. Tak szerokie narzędzie jest ewenementem nie tylko w Polsce. Pozwala na przyjrzenie się dziecku z różnych perspektyw."
dr Krzysztof Szamburski, Uniwersytet Warszawski, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna TOP w Warszawie

Opis

Wydawnictwo
Komlogo
Autor
Katarzyna Węsierska, Barbara Jeziorczak
Data premiery
2016

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)