Left Banner

Left Banner

  • -10%
Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych - część 2. Jak rozmawiać z ludźmi? - 1

Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych - część 2. Jak rozmawiać z ludźmi?

20,61 zł Zniżka 10%
22,90 zł
Brutto
szt.
Dostępny natychmiast

Każda interakcja językowa wymaga od mówiących wiedzy nie tylko o systemie językowym (kompetencji językowej), a jej efekt nie wiąże się jedynie z umiejętnością budowania wypowiedzi poprawnej językowo (sprawności systemowej).

W przypadku, kiedy sprawności komunikacyjne nie wykształcają się lub ulegają zakłóceniu, terapia logopedyczna ukierunkowana jest na doskonalenie umiejętności w stosowaniu społecznych, sytuacyjnych i pragmatycznych reguł w zachowaniach językowych. I temu właśnie ma służyć prezentowany tu zestaw ćwiczeń.

Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych przeznaczone są do terapii młodzieży i dorosłych, u których występują trudności w komunikowaniu się. Chodzi przede wszystkim o osoby ze zdiagnozowaną: pragnozją, zespołem czołowym, oligofazją, niedosłuchem lub objawami zaburzeń ze spektrum autyzmu. Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych podzielone są na osobne części, z których każda zawiera zestawy ćwiczeń przeznaczonych do usprawniania poszczególnych aspektów kompetencji komunikacyjnej.

Książka należy do serii "Logopedia w praktyce" pod redakcją naukową prof. Jolanty Panasiuk.

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Wydawnictwo Edukacyjne
Autor
Jolanta Panasiuk (pod red.)
Data premiery
2016
Okładka
miękka

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych - część 2. Jak rozmawiać z ludźmi?

Napisz swoją opinię