Aktualności

Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna Obecnie wiele mówi się o integracji sensorycznej. Na blogach parentingowych, na rodzicielskich forach, w czasopismach i poradnikach dla rodziców termin ten pada dość często. Słyszymy o zaburzeniach integracji sensorycznej, o objawach tych zaburzeń, ich skutkach i sposobach radzenia sobie z nimi. Postanowiliśmy temat integracji sensorycznej poruszyć również na naszym blogu, ponieważ zgłasza się do nas wielu rodziców w poszukiwaniu poświęconych mu publikacji.

label
perm_identity
remove_red_eye 914 odsłony

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci świętujemy w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

label
perm_identity
remove_red_eye 183 odsłony

Europejski Dzień Mózgu

Jego celem jest propagowanie wiedzy o funkcjonowaniu naszego układu nerwowego oraz zwracanie uwagi na konieczność stałego dbania o jego kondycję.

label
perm_identity
remove_red_eye 247 odsłony

Międzynarodowy Dzień Matematyki

Międzynarodowy Dzień Matematyki został ustanowiony po to, aby głównie uczniom, choć nie tylko, pokazać nieco inną stronę matematyki; aby pokazać im, że nauka tego przedmiotu może być ciekawa.

label
perm_identity
remove_red_eye 442 odsłony

Dzień Gramatyki czyli zasady języka ojczystego

DZIEŃ GRAMATYKI obchodzony 4 marca ma zwracać uwagę na gramatykę języka ojczystego. Na jej znaczenie we właściwym porozumieniu i skutecznej komunikacji.

label
perm_identity
remove_red_eye 956 odsłony

BAJKOTERAPIA jako forma wspierania rozwoju najmłodszych

W trosce o harmonijny rozwój najmłodszych wielu terapeutów i pedagogów, a ostatnio także rodziców stosuje bajkoterapię

label
perm_identity
remove_red_eye 1797 odsłony