Blog - co nowego?

Zakupy z Kartą Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny  od teraz można korzystać z niej również w naszej księgarni. 

today
remove_red_eye 1085 odsłony

Rozwój dziecka a specjalne potrzeby edukacyjne

Rozwój dziecka a specjalne potrzeby edukacyjne  to temat, któremu poświęcamy nasz najnowszy artykuł na księgarnianym blogu. Przyglądamy się z nim specjalnym potrzebom edukacyjnym i ich rodzajom, odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące pracy z dziećmi o spe. 

today
perm_identity Dorota Marcinkowska
remove_red_eye 499 odsłony

Pomoc psychologiczna i pedagogiczna dla dzieci i młodzieży

Znajdujemy się obecnie w sytuacji, w której nagląca staje się potrzeba udzielenie emocjonalnego i psychologicznego wsparcia dzieciom i młodzieży.

today
perm_identity Dorota Marcinkowska
remove_red_eye 966 odsłony

Percepcja słuchowa - dlaczego jest ważna i jak wspierać jej rozwój u dzieci

Percepcja słuchowa  W najnowszym artykule na naszym blogu przyglądamy się percepcji słuchowej; wyjaśniamy, czym jest percepcja słuchowa i dlaczego jej prawidłowy rozwój jest tak ważny dla każdego człowieka; podpowiadamy, jakimi sposobami i metodami rozwój percepcji słuchowej u dzieci wspierać. Zapraszamy do lektury. 

today
perm_identity Dorota Marcinkowska
remove_red_eye 1735 odsłony

Jąkanie - czy to wyrok?

22 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania. To dobra sposobność do tego, aby przyjrzeć się bliżej zaburzeniu mowy, jakim jest jąkanie. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem na naszym blogu. 

today
perm_identity Dorota Marcinkowska
remove_red_eye 2398 odsłony

Edukacja domowa a biblioteki pedagogiczne

Rodziny, które zdecydowały się na edukację domową, mogą korzystać ze wsparcia bibliotek pedagogicznych, istniejących w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Jak takie wsparcie uzyskać, jakie może mieć ono formy i czemu może służyć, dowiedzieć się można z niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury

today
perm_identity Dorota Marcinkowska
remove_red_eye 2577 odsłony

Edukacja domowa wraca do łask

Dziś zapraszamy do lektury wywiadu z Eweliną Gancarz, mamą czwórki dzieci w wieku 11, 8, 7 i 3 lat. Po pierwszych doświadczeniach z edukacją systemową, p. Ewelina jakiś czas temu zdecydowała o przejściu na edukację domową.

today
perm_identity Dorota Marcinkowska, Agnieszka Kozub
remove_red_eye 2965 odsłony

Edukacja domowa - dawny sposób uczenia dzieci wraca do łask

Edukacja domowa - dawny sposób uczenia dzieci wraca do łask. W tym artykule przedstawiamy podstawowe informacje na temat nauczania dzieci w domu. Czy to w ogóle jest możliwe? Jak się do tego przygotować i jak zacząć? Gdzie szukać podpowiedzi i pomocy? Zapraszamy do lektury

today
perm_identity Dorota Marcinkowska, Agnieszka Kozub
remove_red_eye 1655 odsłony

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja obchodzimy ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku.

today
perm_identity Agnieszka Kozub
remove_red_eye 1025 odsłony

Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna Obecnie wiele mówi się o integracji sensorycznej. Na blogach parentingowych, na rodzicielskich forach, w czasopismach i poradnikach dla rodziców termin ten pada dość często. Słyszymy o zaburzeniach integracji sensorycznej, o objawach tych zaburzeń, ich skutkach i sposobach radzenia sobie z nimi. Postanowiliśmy temat integracji sensorycznej poruszyć również na naszym blogu, ponieważ zgłasza się do nas wielu rodziców w poszukiwaniu poświęconych mu publikacji.

today
perm_identity Agnieszka Kozub, Dorota Marcinkowska
remove_red_eye 2027 odsłony