Blog - co nowego?

Specjalista radzi. Mała motoryka - nowy wpis

Razem z Wydawnictwem Epideixis zapraszam Was na kolejny artykuł w naszym cyklu, w którym porozmawiamy o małej motoryce. Tradycyjnie już wybraliśmy kilka pomocy dydaktycznych, które według nas świetnie sprawdzą się w ćwiczeniach małej motoryki. Zapraszam do lektury!

label
perm_identity
remove_red_eye 104 odsłony

Mamo, patrz jak się rozwijam! #3 – Mała motoryka

Jeśli Twoje dziecko jest już w wieku wczesnoszkolnym, a rysowanie szlaczków, nauka pisania, malowanie to dla niego koszmar, warto spróbować poćwiczyć małą motorykę i odkryć przyczynę trudności. Pomoce przeznaczone do tego są tak skonstruowane, że dziecko fantastycznie bawi się bez poczucia, że jest to nauka. Jedno jest pewne – takie ćwiczenia na pewno mu nie zaszkodzą, a mogą tylko pomóc.

label
perm_identity
remove_red_eye 112 odsłony

Sylabowe potyczki - Nowe PUS-y

No i mamy nowe książeczki z serii PUS Wydawnictwa Epideixis. Sylabowe potyczki z serii PUS. Zapraszamy do obejrzenia.

label
remove_red_eye 210 odsłony

Mamo, patrz jak się rozwijam! #2 – Analiza słuchowa

Analiza i synteza słuchowa to niewątpliwie bardzo ważna sfera rozwoju dziecka. Ważna, bo rzutująca na wiele umiejętności potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Czym jest analiza słuchowa i dlaczego jest ona tak ważna ? Słuch to jeden ze zmysłów, dzięki którym dziecko odkrywa i poznaje świat. Analizator słuchu rozwija się już od 12 tygodnia życia płodowego i jego rozwój trwa aż do około 10 roku życia. Poprzez zmysł słuchu dziecko uczy się nabywania ojczystego języka (nie tylko jego podsystemów gramatycznych, ale także melodii, akcentu typowego dla danego języka). To jednak nie wszystko.

label
perm_identity
remove_red_eye 130 odsłony

Mamo, patrz jak się rozwijam! #1 – Analiza wzrokowa

Czym jest analiza wzrokowa? Obejrzyjcie razem z dzieckiem kolorową książeczkę, weźcie klocki, kolorowankę. Maluch pomija prawą lub lewą stronę w obserwacji? Jeśli zauważysz to w wielu jego działaniach, będzie to informacją bardzo niepokojącą. Zwróć uwagę także czy Twoje dziecko nie ma problemów z zauważeniem drobnych elementów znajdujących się na obrazkach, czy nie przestawia/opuszcza/myli liter lub sylab w wyrazach oraz wyrazów w zdaniach. Powodem do niepokoju będzie także niezauważenie przez dziecko szczegółów różniących dwa obrazki.

label
perm_identity
remove_red_eye 50 odsłony

Krok po kroku.. mówię! 5 rok życia dziecka

Piąty i szósty rok życia to czas ostatecznego kształtowania się systemu fonetyczno-fonologicznego. Dziecko nabywa wprawy w posługiwaniu się zdobytymi już umiejętnościami oraz stale uzupełnia swój system językowy o nowe zwroty, sformułowania i słownictwo. 

label
perm_identity
remove_red_eye 39 odsłony