Gwiazdkowe przedszkole. Bajka edukacyjna dla dzieci, które boją się zostać w przedszkolu - 1 Gwiazdkowe przedszkole. Bajka edukacyjna dla dzieci, które boją się zostać w przedszkolu - 1

Gwiazdkowe przedszkole. Bajka edukacyjna dla dzieci, które boją się zostać w przedszkolu

Indeks: 9788364631917

25,00 zł
Brutto

z innym opiekunem (książeczka + CD)

Ilość

Publikacja ma nowatorską formę: na dołączonej płycie Czytelnik znajdzie animowany film w formacie MP4 stworzony z ilustracji zamieszczonych w książce oraz audiobook bajki w formacie CD-a. Dzięki takiej konfiguracji publikację można wykorzystywać na różne sposoby:

  • do czytania dzieciom książki przed snem lub w ramach wspólnej zabawy w ciągu dnia;
  • wykorzystując film jako animowaną ilustrację treści bajki podczas jej czytania przez nauczyciela dzieciom w przedszkolu (przy użyciu rzutnika multimedialnego lub odtwarzacza DVD obsługującego pliki MP4) czy też rodzica w domu (za pośrednictwem komputera);
  • jako bajkę audio do słuchania podczas zajęć wyciszających w przedszkolu czy w trakcie dłużącej się podróży samochodem;
  • do samodzielnego oglądania filmu (lub słuchania audiobooku) przez dzieci gdy nie możemy im towarzyszyć lub gdy mają ochotę samodzielnie wrócić do bajki.

Uczucia i emocje odgrywają niezmiernie istotną rolę w życiu każdego człowieka. Jest to jednak obszar trudny do zaplanowania, kierowania, kontrolowania czy zrozumienia. Niełatwy to temat dla nas, dorosłych, a jeszcze trudniejszy do pojęcia dla dzieci. Ważne jest zaakcentowanie, iż emocje są potrzebne - wszelkie emocje! I te pozytywne, które potrafią być kołem napędowym każdego działania, i te negatywne, które pojawiają się w skomplikowanych sytuacjach.

W życiu małego człowieka powtarzalność i rutyna pełnią bardzo ważną rolę - dają poczucie bezpieczeństwa. Stałość wydarzeń pozwala dziecku odnaleźć się w świecie, uporządkować otaczającą rzeczywistość, a co za tym idzie - przewidywać zdarzenia. W przedszkolnym funkcjonowaniu takim fundamentem jest rytm dnia i nierzadko... nauczyciel. Zmiana (nawet najmniejsza) destabilizuje funkcjonowanie dziecka, zaburza jego poczucie bezpieczeństwa, budzi niepokój i lęk. Warto pokazać maluchom, że nowe wcale nie znaczy złe. Ba! Może nawet nieść ze sobą mnóstwo pozytywów - przecież zmiana to rozwój.

W tym zadaniu może pomóc bajka Gwiazdkowe przedszkole i jej bohaterka Błyskotka, dzięki której przedszkolaki zobaczą, w jaki sposób niespodziewana zmiana wpływa na los małej gwiazdki. To na jej przykładzie można przygotować maluchy na przeżywanie trudnych emocji oraz wyposażyć je w wiedzę na temat tego, w jaki sposób poradzić sobie w takiej sytuacji.

W książce oprócz bajki zamieszczono propozycje zabaw, które nawiązując do jej treści i tematyki, pozwalają oswoić ten trudny temat. Zabawy te mogą być okazją do rozmowy na temat emocji, jakie budzą w dzieciach zmiany, a także możliwości, jakie ze sobą niosą.

9788364631917

Opis

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Agnieszka Borowiecka, Gabriela Gąsienica
Data premiery
2018
ISBN
9788364631917
Format
200x200
Stron
20

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)