Kołpeł Łołpeł. Bajka edukacyjna dla dzieci, które używają brzydkich słów - 1 Kołpeł Łołpeł. Bajka edukacyjna dla dzieci, które używają brzydkich słów - 1

Kołpeł Łołpeł. Bajka edukacyjna dla dzieci, które używają brzydkich słów

Indeks: 9788364631924

24,00 zł
Brutto

(książeczka + CD)

Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
3x

Książka zawiera płytę z filmem oraz audiobookiem. Dzięki tej bajce przedszkolaki zobaczą, w jaki sposób brzydkie słowa wpływają na kontakty międzyludzkie i jak można sobie poradzić z wyeliminowaniem z języka tych "przerywników".

Publikacja ma nowatorską formę: na dołączonej płycie Czytelnik znajdzie animowany film w formacie MP4 stworzony z ilustracji zamieszczonych w książce oraz audiobook - bajki w formacie CD-a. Dzięki takiej konfiguracji publikację można wykorzystywać na różne sposoby:

  • do czytania dzieciom książki przed snem lub w ramach wspólnej zabawy w ciągu dnia;
  • wykorzystując film jako animowaną ilustrację treści bajki podczas jej czytania przez nauczyciela dzieciom w przedszkolu (przy użyciu rzutnika multimedialnego lub odtwarzacza DVD obsługującego pliki MP4) czy też rodzica w domu (za pośrednictwem komputera);
  • jako bajkę audio do słuchania podczas zajęć wyciszających w przedszkolu czy w trakcie dłużącej się podróży samochodem;
  • do samodzielnego oglądania filmu (lub słuchania audiobooku) przez dzieci gdy nie możemy im towarzyszyć lub gdy mają ochotę samodzielnie wrócić do bajki.

Uczucia i emocje odgrywają niezmiernie istotną rolę w życiu każdego człowieka. Jest to jednak obszar trudny do zaplanowania, kierowania, kontrolowania czy zrozumienia. Niełatwy to temat dla nas, dorosłych, a jeszcze trudniejszy do pojęcia dla dzieci. Ważne jest zaakcentowanie, iż emocje są potrzebne - wszelkie emocje! I te pozytywne, które potrafią być kołem napędowym każdego działania, i te negatywne, które pojawiają się w skomplikowanych sytuacjach.

Maluchy obserwują otaczający je świat i chłoną z niego jak gąbka - wszystko, nie tylko elementy pozytywne. Dziecko jest świetnym obserwatorem i... słuchaczem. Słucha, zapamiętuje, a następnie powtarza poznane słowa. Czasem zdarzy się, że usłyszane słowa pochodzą z kategorii "brzydkich". Nie ma co się temu dziwić - wulgaryzmy funkcjonują w przestrzeni publicznej, więc nawet jeśli w domu dziecko się z nimi nie spotka, z pewnością zetknie się z nimi mimochodem choćby na ulicy, w środkach komunikacji czy w przedszkolu. Niejednokrotnie, zwłaszcza w sytuacjach trudnych i naładowanych emocjami, w ustach dziecka pojawiają się wulgaryzmy i przekleństwa. Opiekunowie najchętniej pozbyliby się tych niechcianych słów ze słownika pociech. Należy wytłumaczyć dzieciom, że są słowa, które "ranią" uszy, są niekulturalne i mogą komuś sprawić przykrość. W tym zadaniu może pomóc bajka Kołpeł łołpeł i jej bohaterowie - leśne zwierzątka. Dzięki tej bajce przedszkolaki zobaczą, w jaki sposób brzydkie słowa wpływają na kontakty międzyludzkie i jak można sobie poradzić z wyeliminowaniem z języka tych "przerywników".

W książce oprócz bajki zamieszczono propozycje zabaw, które nawiązując do jej treści i tematyki, pozwalają oswoić ten trudny temat. Zabawy te mogą być okazją do rozmowy na temat używania wulgaryzmów i emocji, jakie budzą u osób, które ich używają, i u tych, które są zmuszone ich słuchać. Mogą także pomóc w rozwiązaniu tej kłopotliwej sytuacji w sposób zadowalający obie strony.

9788364631924

Opis

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Agnieszka Borowiecka, Gabriela Gąsienica
Data premiery
2018
ISBN
9788364631924
Format
210x210

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)