Left Banner

Motylek dla dzieci. Pogodne i optymistyczne opowiadania o stracie, tęsknocie i dziecięcych lękach - 1

Motylek dla dzieci. Pogodne i optymistyczne opowiadania o stracie, tęsknocie i dziecięcych lękach

24,90 zł
Brutto
szt.

Książka zawiera cztery pogodne i optymistyczne opowiadania mówiące o stracie, tęsknocie, chorobie i lękach. Czy dzieci nie są za małe, żeby takie tematy z nimi poruszać? Kiedy nic się nie dzieje, rzeczywiście nie trzeba. Jednak w codziennym życiu radości i smutki się przeplatają ze sobą. Dzieci zasmuca kolorowy motyl leżący bez ruchu na parapecie okna, rozstanie z zabawkami z dzieciństwa, strata znanych miejsc i przyjaciół w wyniku przeprowadzki do nowego mieszkania. Boją się chorób i zarazków, bo słyszą wiele błędnych informacji na ich temat. Tęsknią za członkami rodziny, którzy opuścili dom z różnych powodów. Dzieci ciągle stają przed zadaniem uporania się z nieznanymi sobie, przykrymi uczuciami.

Opowiadania zawarte tej książce pomogą małym czytelnikom zrozumieć, skąd się biorą niewygodne uczucia, jak się zmieniają i co zrobić, aby odzyskać spokój i radość życia.. Książka zawiera też "Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli", które pomoże im wspierać dziecko, gdy będzie ono tego potrzebować.

Więcej informacji o tym, jak rozmawiać z dzieckiem w sytuacji kryzysowej, kiedy rodzina musi uporać się z poważną chorobą, wypadkiem lub śmiercią osoby bliskiej, rodzice znajdą w adresowanej do nich książce "Trudne pytania".

9788364565007

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Autor
Elżbieta Zubrzycka
Data premiery
2015
ISBN
9788364565007
Format
165x235
Stron
48
Okładka
twarda

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Motylek dla dzieci. Pogodne i optymistyczne opowiadania o stracie, tęsknocie i dziecięcych lękach

Napisz swoją opinię