Wstyd i latający śpiwór. Czy wiesz, po co nam wstyd? - 1
  • Wstyd i latający śpiwór. Czy wiesz, po co nam wstyd? - 1

Wstyd i latający śpiwór. Czy wiesz, po co nam wstyd?

Wydawnictwo
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne open_in_new
Autor
Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska open_in_new
Data wydania
2014
ISBN
9788360577974
Format
B5
Stron
56
Okładka
miękka
Nr katalogowy
26679
24,90 zł
Brutto
Ilość

Tagi:
|
Wstyd i latający śpiwór. Czy wiesz, po co nam wstyd? Zabawy i ćwiczenia pomagające zrozumieć i oswoić emocje.

Poprzednie wydanie książki ukazało się pod tytułem: "Latający śpiwór i maski wstydu".

"Wstyd i latający śpiwór" opowiada o pożytkach, jakie wynikają ze zdrowego wstydu, a także o jego destrukcyjnej sile pojawiającej się wtedy, gdy wstydzimy się nadmiernie. Książka zawiera "Instrukcję obsługi wstydu", w przystępny sposób przedstawiającą praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, a także wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej je poznać, również w kontekście innych emocji. Ta ostatnia część będzie przydatna zarówno dla rodziców, jak i osób pracujących z dziećmi. Kolejne bajki z serii przedstawiają złość, smutek, strach, zazdrość i radość. Warto zapoznać się również z nimi, gdyż wszystkie uczucia są ze sobą powiązane i tylko znajomość wszystkich pozwala nam korzystać w pełni z własnych możliwości.

Uczucia są czymś naturalnym. Gdy jesteśmy świadomi tego, co czujemy, i potrafimy to w odpowiedni sposób wyrażać, życie nabiera głębi, a relacje z innymi ludźmi - pełni. Jeśli jednak ignorujemy uczucia bądź się ich boimy, zaczynają się kłopoty. Nawet najbardziej rozwinięty intelekt nie zastąpi inteligencji emocjonalnej.

Seria bajek o uczuciach ma na celu wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka. Opowieści są pomyślane tak, by uczyły rozpoznawania, akceptowania i właściwego okazywania uczuć. Są adresowane głównie do dzieci w wieku 5-9 lat, ale także dorosłym przyniosą użyteczną wiedzę na ten temat.