Smutek i zaklęte miasto. Bez smutku nie ma prawdziwej radości - 1
  • Smutek i zaklęte miasto. Bez smutku nie ma prawdziwej radości - 1

Smutek i zaklęte miasto. Bez smutku nie ma prawdziwej radości

Wydawnictwo
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne open_in_new
Autor
Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska open_in_new
Data wydania
2014
ISBN
978-83-60577-95-0
Format
B5
Stron
64
Okładka
miękka
Nr katalogowy
26677
24,90 zł
Brutto
Ilość

Tagi:
|
Smutek i zaklęte miasto. Bez smutku nie ma prawdziwej radości. Zabawy i ćwiczenia pomagające zrozumieć i oswoić emocje.

Poprzednie wydanie książki ukazało się pod tytułem: "Zaklęte miasto i sekrety smutku".

"Smutek i zaklęte miasto" opowiada o fatalnych konsekwencjach unikania smutku za wszelką cenę, a także o tym, jak uczucie to może zawładnąć naszym życiem. Książka zawiera "Instrukcję obsługi smutku", w przystępny sposób przedstawiającą praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, a także wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej je poznać, również w kontekście innych emocji. Ta ostatnia część będzie przydatna zarówno dla rodziców, jak i osób pracujących z dziećmi. Kolejne bajki z serii przedstawiają złość, strach, zazdrość, wstyd i radość. Warto zapoznać się również z nimi, gdyż wszystkie uczucia są ze sobą powiązane i tylko znajomość wszystkich pozwala nam korzystać w pełni z własnych możliwości.

Uczucia są czymś naturalnym. Gdy jesteśmy świadomi tego, co czujemy, i potrafimy to w odpowiedni sposób wyrażać, życie nabiera głębi, a relacje z innymi ludźmi - pełni. Jeśli jednak ignorujemy uczucia bądź się ich boimy, zaczynają się kłopoty. Nawet najbardziej rozwinięty intelekt nie zastąpi inteligencji emocjonalnej.

Seria bajek o uczuciach ma na celu wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka. Opowieści są pomyślane tak, by uczyły rozpoznawania, akceptowania i właściwego okazywania uczuć. Są adresowane głównie do dzieci w wieku 5-9 lat, ale także dorosłym przyniosą użyteczną wiedzę na ten temat.