Pokaż, rymuj, rysuj
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Pokaż, rymuj, rysuj

Autorka opisuje, jak poprzez zabawę z wierszykami można ćwiczyć aparat mowy oraz motorykę.

42,00 zł Brutto

40,00 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Pokaż, rymuj, rysuj

Pomysł napisania rymowanek-rysowanek zrodził się, gdy pierwszy raz spotkałam się z dzieckiem jąkającym. Powtarzanie wierszyków i równoczesne rysowanie zmniejszyło u niego stres podczas mówienia. Wykonywanie obu tych czynności w tym samym czasie sprzyja pełniejszemu wykorzystywaniu możliwości intelektualnych naszego mózgu – do pracy zostają bowiem zaangażowane obie półkule mózgowe. Prawa półkula odpowiada za predyspozycje plastyczne i emocje, a lewa – za mowę i funkcje językowe (czytanie i pisanie). Dlatego w trakcie wykonywania zamieszczonych w książce zadań – łączenia kropek i przerywanych linii oraz ozdabiania rysunków – jednocześnie mówimy.

Rymowanki-rysowanki utrwalają wybrane głoski (np. z pomocą wierszyka W garderobie ćwiczymy głoskę r), a przede wszystkim uczą przez zabawę – usprawniają pamięć, myślenie i mowę oraz ćwiczą motorykę dużą i małą. Każdy wierszyk ilustruje nie tylko obrazek, lecz także ruch – w ten sposób młodszy odbiorca lepiej poznaje siebie poprzez wyrażanie własnych emocji i uczy się samokontroli, a dla dorosłych jest to forma czystej zabawy, która rozluźnia i pozwala panować nad oddechem i mową.

Autorka

Rymowanki rysowanki

Z recenzji:

Książka Marii Kieś ukazuje nowatorskie podejście we współczesnej logopedii. Autorka odwołuje się do kinezjologii edukacyjnej Paula E. Dennisona oraz Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz (ćwiczenie półkul mózgowych, połączenie recytacji z ćwiczeniami grafomotorycznymi). [...] Pozycja stanowi bogatą bazę do pracy z osobami z dyslalią, niepłynnością mowy bądź afazją.
Tomasz Bobrowski, neurologopeda

Autorka opisuje, jak poprzez zabawę z wierszykami można ćwiczyć aparat mowy oraz motorykę. [...] Zawarte w książce karty pracy do każdej rymowanki pozwalają dzieciom nie tylko utrwalić wierszyk, lecz także ćwiczyć motorykę małą. [...] Publikacja ta z pewnością wzbogaci warsztat pracy m.in. logopedów i nauczycieli wychowania przedszkolnego jako wspaniałe narzędzie do integracji kilku czynności: motoryki małej, motoryki dużej i mowy.
Dorota Kieś i Paula Radzio, nauczycielki wychowania przedszkolnego

9788366990197
9788366990197
9788366990197
Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Maria Kieś
Data premiery
2021
ISBN
9788366990197
Format
210x285
Stron
78
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33019
Zobacz także
chat Komentarze (0)