Left Banner

Wierszyki zróżnicowane na opozycje głosek 1

Wierszyki zróżnicowane na opozycje głosek

Kupionych: 3
16,00 zł
Brutto

dentalizowanych dźwięcznych-bezdźwięcznych w-f-ch, k-g-t-d, r-l

szt.

Wierszyki zróżnicowane na opozycje głosek: dentalizowanych dźwięcznych-bezdźwięcznych w-f-ch, k-g-t-d, r-l

Na książkę składa się 100 wierszyków, które stanowią czwartą część cyklu pomagającego dzieciom utrwalić nowo poznane głoski i zróżnicować je z tymi, którymi początkowo je zastępowały.

Każdy przypomina sobie, jak znajome dzieci po nauczeniu się głoski [r] zastępowały nią głoskę [l], mówiąc na przykład "rarka". Podobnie niektóre dzieci po utrwaleniu głoski [sz] wypowiadają np. słowo "szok" zamiast "sok". Aby dziecko opanowało wymowę prawidłową, potrzebuje ćwiczeń właśnie w różnicowaniu głosek. Znakomita większość wierszyków zawartych w książeczce pozwala skupić się wyłącznie na 2 ćwiczonych - opozycyjnych głoskach, aby nauka nie sprawiała dziecku nadmiernych trudności.

Tak zwane łamańce językowe zamieszczone w niektórych książkach logopedycznych nadają się bardziej na rozrywkę dla dorosłych niż naukę dla dzieci. Stąd materiał słowny został opracowany jak najbardziej przystępnie dla dzieci. Analogicznie jak w poprzednich tomach, znajdziemy tu i bajki, i nawiązanie do znanych wierszy czy serialu, i grę słów, i sytuacje bliskie światu dziecka. Mam nadzieję, że zbiorek będzie cenną pomocą dla dzieci, ich rodziców, nauczycieli i logopedów.

Serdecznie dziękuję dr Joannie Trzaskalik, prof. Bronisławowi Rocławskiemu i dr Katarzynie Węsierskiej za zainspirowanie mnie światem głosek.

Uwagi logopedyczne:
W niektórych wierszach zostały zaznaczone pauzy dolne. Wskazują one, jak odczytywać głoskę poprzedzającą - dźwięcznie lub bezdźwięcznie, np. "z_kaszy" czytamy "skaszy", "z_synem" - "ssynem", "też_na" - "teżna". Głoski ciszące przed samogłoską "i" zapisuję pogrubioną czcionką: "s", "z", "c", "dz", np. kisić, zimny, traci, budzi, ponieważ literę "i" traktuję jako oznaczenie kolejnej głoski w wyrazie zgodnie z zasadami edukacji językowej.

9788380950801

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Monika Lubina
Data premiery
2016
ISBN
9788380950801
Format
B5
Stron
60
Okładka
miękka
Nr katalogowy
28715

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Wierszyki zróżnicowane na opozycje głosek

dentalizowanych dźwięcznych-bezdźwięcznych w-f-ch, k-g-t-d, r-l

Napisz swoją opinię