Spektrum autyzmu. Od diagnozy i terapii do integracji i inkluzji
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Spektrum autyzmu. Od diagnozy i terapii do integracji i inkluzji

Rzetelnie przygotowane i wyczerpujące kompendium wiedzy poświęcone epidemiologii, etiologii, diagnozie, terapii, aspektom rodzinnym, społecznym oraz orzecznictwu i regulacjom prawnym spektrum autyzmu.

115,00 zł Brutto

109,52 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Spektrum autyzmu. Od diagnozy i terapii do integracji i inkluzji

Monografia Spektrum autyzmu – od diagnozy i terapii do integracji i inkluzji stanowi interdyscyplinarne, rzetelnie przygotowane i wyczerpujące kompendium wiedzy poświęcone epidemiologii, etiologii, diagnozie, terapii, aspektom rodzinnym, społecznym oraz orzecznictwu i regulacjom prawnym spektrum autyzmu.

Naukowcy trzech dyscyplin, medycznej, psychologicznej i pedagogicznej, odwołując się do badań światowych, zaprezentowali problemy osób z ASD oraz złożone zadania, jakie realizują specjaliści wspierając osoby chore i ich rodziny. Szczegółowo zostały one przedstawione w 33 rozdziałach, które podzielono na dwie części odnoszące się do kwestii medycznych i psychologicznych.

Monografia została przygotowana zgodnie z wymaganymi standardami naukowymi i na wysokim poziomie. Porządkuje i poszerza wiedzę na temat spektrum autyzmu. Kierowana jest do specjalistów psychiatrów, psychologów, pedagogów specjalnych oraz studentów tych dyscyplin. Interesująco przedstawione i ważne informacje dotyczące wsparcia i terapii zaburzeń zainteresują również rodziców i opiekunów dzieci z ASD.

Z recenzji dr hab. Iwony Janickiej, prof. Uniwersytetu Łódzkiego ­­

W jednej pozycji udało się zebrać informacje na temat najnowszych zdobyczy nauki dotyczących zagadnienia autyzmu i przedstawić je w ujęciu historycznym, filozoficznym, pedagogicznym, prawnym, społecznym i klinicznym (od etiologii, przez diagnozę, oddziaływania niefarmakologiczne i farmakoterapię). Podejście takie jest zasadne biorąc pod uwagę niezwykłą złożoność zagadnienia spektrum autyzmu, liczne kierunki i ścieżki badań oraz znaczącą w ostatnich latach ewolucję koncepcji. Jest to książka w pełni poświęcona problemom, z którymi spotykają się osoby z autyzmem, ich lekarze i terapeuci, a także pedagodzy, i wreszcie bliscy; co ważne, mimo niezwykłej rozpiętości poruszanych zagadnień jest pozycją spójną i kompletną.

Po niniejszą publikację powinien sięgnąć każdy, kto chciałby w jednym miejscu odnaleźć wyczerpujący i interdyscyplinarny wachlarz najnowszych zagadnień dotyczących zaburzeń spektrum autyzmu.

Z recenzji dr. hab. n. med. Jakuba Kaźmierskiego, prof. Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Spektrum autyzmu. Od diagnozy i terapii do integracji i inkluzji

Redaktorzy: Tadeusz Pietras, Dorota Podgórska-Jachnik, Kasper Sipowicz, Andrzej Witusik

Prezentowane w książce prace Piotra Rymko pochodzą z kolekcji wrocławskiej Galerii i Pracowni ArtBrut, będącej niekomercyjnym projektem prowadzonym przez Stowarzyszenie „Świat Nadziei” na rzecz twórców z niepełnosprawnością i ntelektualną i zaburzeniami psychicznymi oraz z kolekcji własnej artysty.

Continuo
9788362182992
9788362182992
9788362182992
Wydawnictwo
Continuo
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2022
ISBN
9788362182992
Format
B5
Stron
660
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33020
Zobacz także
chat Komentarze (0)