Rozwój dziecka z autyzmem
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Nowy

Rozwój dziecka z autyzmem

90 ćwiczeń, które pomogą twojemu dziecku rozwinąć potrzebne umiejętności i w pełni wykorzystać własny potencjał.
Dla dzieci w wieku 1-11 lat.

69,90 zł Brutto

66,57 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Rozwój dziecka z autyzmem

Publikacja zawiera ćwiczenia, które pomogą twojemu dziecku rozwinąć potrzebne umiejętności i w pełni wykorzystać własny potencjał.

Rodzicielstwo jest wspaniałe, ale bywa też przytłaczające. Jako rodzice odgrywacie wiele różnych ról w życiu swojego dziecka, których liczba znacznie wzrasta, jeśli ono ma autyzm. Wówczas otoczenie bombarduje was informacjami o tym, co powinniście, a czego nie powinniście robić, by wspierać rozwój córki lub syna.

Lektura książki Katie Cook otworzy nowy rozdział w życiu waszej rodziny. Ćwiczenia opisane przez autorkę zaangażują was we wspólną zabawę z dzieckiem i zacieśnią więź z nim.

Pracując z tą książką, wykorzystacie techniki stosowanej analizy zachowania, by nauczyć dziecko ważnych umiejętności:

  • funkcjonowania w społeczeństwie,
  • komunikowania się,
  • zaangażowania,
  • samoregulacji,
  • samoobsługi,
  • zabawy.

Stosowana analiza zachowania

jest to terapia, która – działając na wielu poziomach – pomaga dzieciom w spektrum autyzmu rozwijać ważne umiejętności społeczne i ograniczać zachowania mogące negatywnie wpływać na ich życie. Prowadzone od ponad czterdziestu lat badania naukowe potwierdzają skuteczność stosowanych w niej procedur wzmacniania pożądanych zachowań.

Dziewięć rozdziałów drugiej części książki jest poświęconych rozwijaniu konkretnych umiejętności. W każdym znajdziecie dziesięć różnych ćwiczeń, które są ułożone według sugerowanych przedziałów wiekowych i dostosowane do poziomu rozwoju dziecka oraz pozwolą mu w pełni wykorzystać jego potencjał.

Dzieci w spektrum autyzmu oraz ich opiekunowie mierzą się z wieloma wyzwaniami. Ta książka niesie wielką nadzieję na skuteczne stawienie im czoła. Dzięki niej opiekun może przygotować się do wspierania dziecka w osiąganiu kolejnych kamieni milowych rozwoju w środowisku domowym. Przystępnie opisane ćwiczenia, oparte na zasadach stosowanej analizy zachowania, pomagają budować wewnętrzną motywację dziecka, która jest kluczowa dla rozwijania umiejętności wymagających szczególnej stymulacji. A wszystko po to, by dziecko mogło korzystać z tego, co oferuje mu świat, i dbać o zaspokajanie swoich potrzeb.

Emilia Wojewódzka
psycholog, terapeuta behawioralny, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny
Centrum Dziecięcej Terapii

9788364565809
9788364565809
9788364565809
Wydawnictwo
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Autor
Katie Cook
Data premiery
2022
ISBN
9788364565809
Format
190x245
Stron
176
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33624
Zobacz także
chat Komentarze (0)