Ilustrowany podręcznik umiejętności społecznych. Trening komunikacji, zabaw i emocji dla dzieci z autyzmem - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-16%

Ilustrowany podręcznik umiejętności społecznych. Trening komunikacji, zabaw i emocji dla dzieci z autyzmem

Większość umiejętności społecznych człowieka polega na tym, że w umyśle potrafi on przyjąć perspektywę drugiej osoby. Te umiejętności społeczne nie...

41,57 zł Brutto

39,59 zł Netto

49,49 zł -16%

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Większość umiejętności społecznych człowieka polega na tym, że w umyśle potrafi on przyjąć perspektywę drugiej osoby. Te umiejętności społeczne nie są jednak oczywiste dla osób z autyzmem, dlatego należy ich uczyć w wyrazisty sposób. I właśnie to jest celem Ilustrowanego podręcznika umiejętności społecznych: dzielimy umiejętności społeczne na mniejsze elementy i jasno pokazujemy, jak należy się zachować i co powiedzieć w danych sytuacjach społecznych.

Na książkę Ilustrowany podręcznik umiejętności społecznych składają się zestawy specjalnie przygotowanych zdjęć, na których dzieci krok po kroku demonstrują rozmaite umiejętności społeczne. Forma podobna do komiksu umożliwia uczniom wykorzystanie atutów postrzegania wzrokowego i dzięki temu ułatwia skupienie uwagi oraz zrozumienie przedstawionych treści. Kolorowe fotografie ukazują "dobry" oraz "zły" sposób zachowania się w każdej sytuacji, a także pozytywne i negatywne skutki danego postępowania.

Ilustrowany podręcznik umiejętności społecznych został zaprojektowany tak, by nauczyciel lub rodzic mógł strona po stronie wiele razy omawiać każdy etap zdobywania danej umiejętności. Dzieci mogą następnie samodzielnie lub w grupie odgrywać poszczególne umiejętności, aż do chwili gdy będą się czuły wystarczająco pewnie, by przećwiczyć je w codziennych interakcjach.

Książka ta uczy takich ważnych umiejętności, jak:

 • Nienaruszanie przestrzeni innych osób
 • Rozpoczynanie i podtrzymywanie rozmowy
 • Dołączanie do zabawy
 • Dzielenie się
 • Osiąganie kompromisu
 • Czekanie na swoją kolej w zabawie
 • Radzenie sobie z przegraną
 • Zachowanie spokoju
 • Akceptowanie odmowy
 • Próbowanie nowych rzeczy
 • Radzenie sobie z dokuczaniem i wielu innych!

Ilustrowany podręcznik umiejętności społecznych otrzymał nagrodę iParenting Media Award!

Jed Baker jest doktorem psychologii klinicznej. Pracuje jako konsultant behawioralny w szkołach w stanie New Jersey, gdzie - niemal dwie dekady temu - zorganizował grupę wsparcia dla dzieci z trudnościami w komunikacji społecznej. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mu na opracowanie i zrealizowanie autorskiego programu Social Skills Training Project. Prowadzi wykłady na temat treningu umiejętności społecznych w różnych zakątkach świata, jest członkiem zarządu Asperger’s Syndrome Education Network (ASPEN).

Harmonia
9788377441190
9788377441190
9788377441190
Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Jed Baker
Data premiery
2016
ISBN
9788377441190
Format
A4 albumowy
Stron
232
Okładka
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)