• -8%
Terapia poznawczo-behawioralna dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera - 1 Terapia poznawczo-behawioralna dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera - 1

Terapia poznawczo-behawioralna dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera

Indeks: 9788377441626

34,90 zł
32,11 zł Zniżka 8%
Brutto

pomagająca rozumieć i wyrażać sympatię oraz miłość. Podręcznik dla osób pracujących z dziećmi

Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
10x

Dzieci i nastolatki z zaburzeniami ze spektrum autyzmu często mają trudności z odruchowym, intuicyjnym okazywaniem ciepłych uczuć: sympatii i miłości. Nierzadko nie rozumieją, że ich rodzice, rodzeństwo i przyjaciele potrzebują czułości. Jeszcze większe wyzwanie stanowi dla nich wyrażanie sympatii do nauczycieli, zaprzyjaźnionych terapeutów lub przyjaciół rodziny.

Tony Attwood i Michelle Garnett – eksperci w dziedzinie autyzmu z wieloletnim doświadczeniem – przedstawiają autorski program terapii poznawczo-behawioralnej, dzięki któremu chłopcy i dziewczęta z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nauczą się rozpoznawać oraz wyrażać sympatię i miłość w taki sposób, który będzie sprawiał radość zarówno im, jak i osobom z ich otoczenia.

Zaprezentowane w książce ćwiczenia umożliwią dzieciom i nastolatkom z ASD odczytywanie swoich emocji oraz uczuć innych osób na podstawie zachowania, gestów lub słów, a także ułatwią wybór właściwej reakcji. Program stworzono z myślą o nauczycielach, psychologach i terapeutach, którzy mogą go realizować z dzieckiem indywidualnie lub z grupą od dwóch do sześciu osób.

Attwood i Garnett przedstawiają nowe, pozytywne ujęcie zaburzeń ze spektrum autyzmu, co jest potrzebne i mile widziane. Ich program zawiera wskazówki, jak uczyć dzieci z autyzmem przeżywania oraz wyrażania sympatii i miłości, czyli umiejętności niezbędnych człowiekowi i kluczowych dla funkcjonowania w rodzinie.
dr Susan W. White dyrektor Virginia Tech Autism Clinic

Profesor Tony Attwood i doktor Michelle Garnett stworzyli zestaw ćwiczeń idealnie nadający się do pracy w domu i szkole. Jest wygodny w użyciu, zawiera przydatne informacje i wskazówki. To doskonała pomoc dydaktyczna, pomagająca dzieciom i młodzieży zrozumieć sympatię i miłość, a zarazem umożliwiająca im budowanie związków i przyjaźni.
Sue Larkey specjalistka ds. autyzmu, nauczycielka oraz autorka książek na temat ASD .

9788377441626

Opis

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Tony Attwood, Michelle Garnett
Data premiery
2020
ISBN
9788377441626
Format
A4
Stron
160
Okładka
miękka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)