Autyzm w pigułce. Przyczyny, diagnoza, terapie, leczenie. Przegląd zwięzły i prosty - 1 Autyzm w pigułce. Przyczyny, diagnoza, terapie, leczenie. Przegląd zwięzły i prosty - 1

Autyzm w pigułce. Przyczyny, diagnoza, terapie, leczenie. Przegląd zwięzły i prosty

Indeks: 9788363766337

21,00 zł
Brutto
Ilość

Ten produkt kupiono w tym roku:
2x
Autyzm w pigułce: przyczyny, diagnoza, terapie, leczenie to zwięzły i prosty przegląd przyczyn autyzmu i terapii dotkniętych nim dzieci, oraz ustawienia tych zagadnień w łatwym do zapamiętania porządku. Autyzm w pigułce dedykujemy przede wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o temacie, jaki postawiło przed nimi życie, albo też chcą jakoś swoją wiedzę usystematyzować. Jesteśmy przekonani, że bardzo szybko staną się w tej dziedzinie ekspertami. Autyzm w pigułce pokazuje, jaki mamy wybór i możliwości, bo metod terapeutycznych dzieci z autyzmem jest wiele, a ich skuteczność bardzo często zależy od naszej wiedzy, jakiej terapii potrzebujemy i jak szybko ją rozpoczniemy.

Autyzm w pigułce stara się przedstawić kolejne zagadnienia takim językiem, żeby był on zrozumiały nawet dla tych czytelników, którzy nie zetknęli się z terminologią psychologiczną, medyczną i biochemiczną. Dlatego w różnych miejscach stosujemy jak najprostsze objaśnienia nazw i zwrotów. Czasem się to udaje, czasem nie. Chodzi o to, by czytelnik, który po raz pierwszy zetknął się z tematem, nie zniechęcił się, ale uzyskał jak najwięcej informacji i sam mógł zadecydować, jakiej wiedzy jeszcze potrzebuje. Ułatwi to Autyzm w pigułce.

W autyzmie równie ważna jest zarówno terapia, jak i leczenie. Najważniejsze jest to, co przynosi skutek w doprowadzaniu do zdrowia tej ciągle rosnącej grupy ludzi - dzieci i dorosłych - cierpiących na autyzm. Przedstawiamy te zagadnienia w następującym układzie:

  1. Krótka charakterystyka autyzmu i niektóre techniki diagnozowania
  2. O przyczynach autyzmu - temat rozwojowy
  3. Omówienie terapii opartych o interwencje psychoterapeutyczne
  4. Omówienie leczenia biologicznego

W Polsce nie ma dokładnych statystyk, dotyczących częstości występowania autyzmu; w USA jest to obecnie 1 dziecko na 68 i wiadomo, że pojawia się cztery razy częściej u chłopców niż u dziewczynek. Niestety, szybko rośnie liczba dotkniętych nim dzieci: niektóre przewidywania mówią, że w roku 2030 będzie to jedno dziecko na troje - o ile nie określi się i nie usunie przyczyn. Objawy są bardzo różne, stopień ciężkości choroby również: od pojedynczych symptomów, nieszczególnie utrudniających życie, do ciężkich, całkowicie uniemożliwiających samodzielną egzystencję. Celem Autyzmu w pigułce jest zwięzły przegląd dostępnej obecnie wiedzy, tak aby możliwie szybko zorientować się w skomplikowanej niekiedy materii i zorientować się, jak się w niej poruszać.

9788363766337

Opis

Wydawnictwo
Fraszka Edukacyjna
Autor
Ewa Niezgoda (opracow.)
Data premiery
2017
ISBN
9788363766337
Format
B5
Stron
58
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)