Niezwyczajni ludzie. Nowe spojrzenie na autyzm - 1 Niezwyczajni ludzie. Nowe spojrzenie na autyzm - 1

Niezwyczajni ludzie. Nowe spojrzenie na autyzm

Indeks: 978-83-233-4222-9

39,90 zł
Brutto
Ilość

Ten produkt kupiono w tym roku:
3x
Obowiązkowa lektura dla rodziców, nauczycieli, terapeutów i opiekunów osób z autyzmem.

Umożliwia spojrzenie na świat ludzi ze spektrum autyzmu od wewnątrz, zapewnia współczującą, głęboką perspektywę, która dodaje nadziei i podnosi na duchu specjalistów i członków rodziny, ukazując autyzm nie jako straszliwą niepełnosprawność, lecz jako niezwykły wymiar człowieczeństwa. Na książkę składają się inspirujące historie będące rezultatem 40-letniego doświadczenia dr. Prizanta, zdobytego podczas pracy na uniwersytetach, w szkołach, szpitalach oraz świadczenia usług w ramach prywatnej praktyki.

"Mistrzowski traktat postulujący niezbędne zmiany w naszym postrzeganiu osób z autyzmem oraz udzielaniu im pomocy. To lektura dla rodziców i wszystkich świadczących profesjonalne usługi osobom z poważnymi niepełnosprawnościami - nie tylko tym z autyzmem. Mam nadzieję, że ta wyjątkowa książka przyniesie zmianę myślenia i praktykę zgodną z jej założeniami".
dr David E. Yoder, Wydział Nauk o Zdrowiu,
Wyższa Szkoła Medyczna Uniwersytetu Karoliny Północnej, Chapel Hill

"Jest to najbardziej przepełniona empatią i głęboką mądrością książka o autyzmie, jaką do tej pory przeczytałem. Empatyczna i mądra publikacja o byciu człowiekiem. Nie da się przecenić przemieniającej mocy tej książki: otwiera serce, poszerza zakres widzenia tam, gdzie panowała tylko mgła, i inspiruje do głębokiego spojrzenia na coś, co wywoływało jedynie odruchową reakcję".
Rabin Bradley Shavit Artson, Amerykański Uniwersytet Żydowski

Dr Barry M. Prizant jest jednym z najważniejszych światowych autorytetów w dziedzinie autyzmu. Prowadził setki seminariów, przemawiał w 49 stanach i ponad 20 krajach, napisał liczne artykuły i rozdziały w publikacjach naukowych. Jest głównym twórcą modelu SCERTS®.

Tom Fields-Meyer pracował jako senior writer magazynu "People". Jest współautorem wielu książek, a jego artykuły i eseje ukazywały się na łamach "The New York Times Magazine", "The Wall Street Journal" oraz "Los Angeles Times".

978-83-233-4222-9

Opis

Wydawnictwo
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Autor
Barry M. Prizant, Tom Fields-Meyer
Data premiery
2017
ISBN
978-83-233-4222-9
Format
160x225
Stron
256
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)