Pomoc dla nastolatków ze Spektrum Zaburzeń Autystycznych. Fraszka Edukacyjna - księgarnia edukacyjna.pl
  • Pomoc dla nastolatków ze Spektrum Zaburzeń Autystycznych. Fraszka Edukacyjna - księgarnia edukacyjna.pl

Pomoc dla nastolatków ze Spektrum Zaburzeń Autystycznych w radzeniu sobie z przyjaźnią, uczuciami, konfliktami... i wiele innych

Wydawnictwo
Fraszka Edukacyjna open_in_new
Autor
Lisa A. Timms open_in_new
Data wydania
2017
ISBN
9788361309796
Format
165x235
Stron
126
Okładka
miękka
Nr katalogowy
23848
32,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

"Wreszcie pojawił się pożyteczny przewodnik, dotyczący bezpiecznych i właściwych interakcji społecznych, który rzeczywiście może pomóc młodym ludziom ze Spektrum Zaburzeń Autystycznych. Lisa Timms napisała świetną książkę, zawierającą scenariusze rozwijania umiejętności niezbędnych w szkole, w trakcie wypoczynku, w obcowaniu z rówieśnikami i innymi grupami społecznymi, w świecie portali społecznościowych w Internecie, a także przy poszukiwaniu zatrudnienia. Informacje dla rodziców, jak instruować swojego nastolatka i jak pomóc mu w nabywaniu umiejętności społecznych są pozytywne i prowokujące do myślenia. 60 sytuacji społecznych jest książką łatwą do czytania, zabawną i niezwykle pomocną w lepszym rozumieniu otaczającego świata."

Donna Podrazik, dr psychologii, dyplomowany psycholog

"Ta książka to nieocenione narzędzie do pomocy w udoskonalaniu umiejętności społecznych nastolatków ze Spektrum Zaburzeń Autystycznych. Czekałam na coś takiego! Książka znakomicie pomaga w redukowaniu negatywnych emocji i stanów psychicznych, takich jak np. zdenerwowanie, depresja, utrata poczucia własnej wartości, które często towarzyszą skromnym umiejętnością społecznym. Bardzo polecam tę książkę rodzicom nastolatków ze Spektrum Autyzmu, jak i nastolatków w ogóle." 

Mary Walsh, matka