Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien. Fraszka - księgarnia edukacyjna.pl
  • Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien. Fraszka - księgarnia edukacyjna.pl

Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien

Wydawnictwo
Fraszka Edukacyjna open_in_new
Autor
Matt Winter open_in_new
Data wydania
2011
ISBN
9788388839139
Format
B5
Stron
52
Okładka
miękka
Nr katalogowy
12036
19,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Książka „ZESPÓŁ ASPERGERA. Co nauczyciel wiedzieć powinien” ma na celu dostarczenie czytelnikowi streszczenia dostępnej obecnie, istotnej z punktu widzenia nauczyciela, wiedzy na temat Zespołu Aspergera, również umożliwienie mu lepszego zrozumienia uczniów z Z.A., a także podsunięcie szybkich podpowiedzi i praktycznych pomysłów, które można natychmiast wykorzystać w klasie.

W rozdziale 1. podano krótką charakterystykę zaburzenia, jakim jest Zespół Aspergera, natomiast w drugim opisano, jakie symptomy może przejawiać dziecko, ze szczególnym uwzględnieniem interakcji społecznych, możliwości uczenia się oraz strony fizycznej i zmysłów. Kolejne rozdziały zawierają już samą praktykę, np. strategie, jakie można zastosować w klasie, sposoby pomocy dziecku w rozwijaniu umiejętności społecznych, zasady korzystania z boiska szkolnego, metody pomocy dziecku w nauce i pracach domowych.

Dla nauczycieli, którzy chcą wiedzieć więcej, na końcu książki autor zamieścił spis polecanej przez siebie literatury oraz dane adresowe fundacji wspierających zarówno rodziców dzieci z Zespołem Aspergera, jak i nauczycieli pracujących z takimi dziećmi.

Książkę, a właściwie swoisty poradnik „ZESPÓŁ ASPERGERA. Co nauczyciel wiedzieć powinien” każdy nauczyciel obowiązkowo musi mieć w swojej bibliotece.