Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien. Fraszka - księgarnia edukacyjna.pl
  • Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien. Fraszka - księgarnia edukacyjna.pl

Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien

Wydawnictwo
Fraszka Edukacyjna open_in_new
Autor
Matt Winter open_in_new
Data wydania
2011
ISBN
9788388839139
Format
B5
Stron
52
Okładka
miękka
Nr katalogowy
12036
16,00 zł
Brutto
Ilość

  • Bezpieczne płatności zapewnia Dotpay Bezpieczne płatności zapewnia Dotpay
  • Darmowa dostawa od 120 zł Darmowa dostawa od 120 zł
  • Bezpłatne zwroty Bezpłatne zwroty

Książka „ZESPÓŁ ASPERGERA. Co nauczyciel wiedzieć powinien” ma na celu dostarczenie czytelnikowi streszczenia dostępnej obecnie, istotnej z punktu widzenia nauczyciela, wiedzy na temat Zespołu Aspergera, również umożliwienie mu lepszego zrozumienia uczniów z Z.A., a także podsunięcie szybkich podpowiedzi i praktycznych pomysłów, które można natychmiast wykorzystać w klasie.

W rozdziale 1. podano krótką charakterystykę zaburzenia, jakim jest Zespół Aspergera, natomiast w drugim opisano, jakie symptomy może przejawiać dziecko, ze szczególnym uwzględnieniem interakcji społecznych, możliwości uczenia się oraz strony fizycznej i zmysłów. Kolejne rozdziały zawierają już samą praktykę, np. strategie, jakie można zastosować w klasie, sposoby pomocy dziecku w rozwijaniu umiejętności społecznych, zasady korzystania z boiska szkolnego, metody pomocy dziecku w nauce i pracach domowych.

Dla nauczycieli, którzy chcą wiedzieć więcej, na końcu książki autor zamieścił spis polecanej przez siebie literatury oraz dane adresowe fundacji wspierających zarówno rodziców dzieci z Zespołem Aspergera, jak i nauczycieli pracujących z takimi dziećmi.

Książkę, a właściwie swoisty poradnik „ZESPÓŁ ASPERGERA. Co nauczyciel wiedzieć powinien” każdy nauczyciel obowiązkowo musi mieć w swojej bibliotece.