Left Banner

Terapia pedagogiczna. Zagadnienia praktyczne i propozycje zajęć 1

Terapia pedagogiczna. Zagadnienia praktyczne i propozycje zajęć

Kupionych: 15
42,00 zł
Brutto
szt.

Książka pt. „Terapia Pedagogiczna” stanowi przegląd wybranych metod stosowanych w terapii pedagogicznej oraz zawiera obszerny materiał metodyczny mogący wzbogacić warsztat pracy terapeutycznej z dziećmi. Znalazły się tutaj rozprawy na temat muzykoterapii i treningu relaksacyjnego, metody Ruchu Rozwijającego, kinezjologii edukacyjnej oraz terapii dzieci z zaburzoną neurodynamiką przez kontakt ze zwierzętami i wiele innych.

Scenariusze zajęć zaś zostały opracowane z myślą o pracy z dziećmi przejawiającymi zaburzenia percepcji wzrokowej, słuchowej, z zaburzeniami lateralizacji oraz koordynacji ruchowej. Przedstawiono ponadto propozycje zajęć z dziećmi mającymi trudności z ortografią. Do każdego scenariusza zajęć opracowano pomoce, a w propozycjach zajęć podano przykład ich wykorzystania. Wszystkie pomoce do pracy korekcyjno-kompensacyjnej umieszczone są na dołączonej do książki płytce CD.

Książka adresowana jest do pedagogów-terapeutów, rodziców nauczycieli w przedszkolach i szkołach wszystkich szczebli, a także studentów kierunków nauczycielskich.

9788380950641

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Ewa Małgorzata Skorek (pod red.)
Data premiery
2016
ISBN
9788380950641
Format
B5
Stron
180
Okładka
miękka

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Terapia pedagogiczna. Zagadnienia praktyczne i propozycje zajęć

Napisz swoją opinię