• -7%
Terapia pedagogiczna. Zagadnienia praktyczne i propozycje zajęć - 1
  • Terapia pedagogiczna. Zagadnienia praktyczne i propozycje zajęć - 1

Terapia pedagogiczna. Zagadnienia praktyczne i propozycje zajęć

Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls open_in_new
Autor
Ewa Małgorzata Skorek (pod red.) open_in_new
Data wydania
2016
ISBN
9788380950641
Format
B5
Stron
180
Okładka
miękka
Nr katalogowy
6249
40,01 zł
37,21 zł Zniżka 7%
Brutto
Ilość

Książka pt. „Terapia Pedagogiczna” stanowi przegląd wybranych metod stosowanych w terapii pedagogicznej oraz zawiera obszerny materiał metodyczny mogący wzbogacić warsztat pracy terapeutycznej z dziećmi. Znalazły się tutaj rozprawy na temat muzykoterapii i treningu relaksacyjnego, metody Ruchu Rozwijającego, kinezjologii edukacyjnej oraz terapii dzieci z zaburzoną neurodynamiką przez kontakt ze zwierzętami i wiele innych.

Scenariusze zajęć zaś zostały opracowane z myślą o pracy z dziećmi przejawiającymi zaburzenia percepcji wzrokowej, słuchowej, z zaburzeniami lateralizacji oraz koordynacji ruchowej. Przedstawiono ponadto propozycje zajęć z dziećmi mającymi trudności z ortografią. Do każdego scenariusza zajęć opracowano pomoce, a w propozycjach zajęć podano przykład ich wykorzystania. Wszystkie pomoce do pracy korekcyjno-kompensacyjnej umieszczone są na dołączonej do książki płytce CD.

Książka adresowana jest do pedagogów-terapeutów, rodziców nauczycieli w przedszkolach i szkołach wszystkich szczebli, a także studentów kierunków nauczycielskich.

Zobacz także