• -7%
Terapia pedagogiczna. Zaburzenia rozwoju psychoruchowego dzieci - 1 Terapia pedagogiczna. Zaburzenia rozwoju psychoruchowego dzieci - 1

Terapia pedagogiczna. Zaburzenia rozwoju psychoruchowego dzieci

Indeks: 9788375873603

28,00 zł
26,04 zł Zniżka 7%
Brutto


Ilość
Dostępny natychmiast

Prezentowany tom poświęcony został tym rodzajom zaburzeń rozwoju psychoruchowego dzieci, które leżą u podłoża ich trudności w uczeniu. Autorki wyczerpująco przedstawiają nie tylko najczęściej występujące objawy częściowych zaburzeń rozwoju, między innymi: percepcji słuchowej, artykulacji, spostrzeżeń wzrokowych, rozwoju ruchowego, lateralizacji, orientacji przestrzennej, ale także omawiają konsekwencje tych zaburzeń w procesie uczenia się, którymi są dysleksja, dysgrafia, dysortografia oraz specyficzne problemy w uczeniu się matematyki.

Wczesne, bo już na etapie przedszkola, podjęcie czynności zmierzających do wykrycia zaburzeń rozwojowych i rozpoczęcie pracy korekcyjno-kompensacyjnej, stanowi jeden z istotnych czynników decydujących o przygotowaniu dzieci do podjęcia nauki oraz ich dalszej karierze szkolnej i zawodowej. Dlatego publikacja ta skierowana jest nie tylko do obecnych i przyszłych pedagogów-terapeutów, ale także do rodziców i nauczycieli w przedszkolach oraz szkołach wszystkich szczebli.

9788375873603

Opis

Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Ewa Małgorzata Skorek (pod red.)
ISBN
9788375873603
Format
B5
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: