Left Banner

Terapia schematów dzieci i młodzieży - 1

Terapia schematów dzieci i młodzieży

Kupionych: 6
79,91 zł
Brutto
szt.

Terapia schematów stworzona przez doktora Jeffreya E. Younga to nowatorskie podejście terapeutyczne wywodzące się z tradycyjnego nurtu poznawczo-behawioralnego. Łączy aspekty terapii poznawczo-behawioralnej z innymi modelami terapeutycznymi, między innymi z teorią przywiązania, z koncepcją psychodynamiczną oraz z modelami terapeutycznymi skoncentrowanymi na emocjach. Celem terapii schematów jest pomoc pacjentom w rozpoznaniu ich podstawowych potrzeb emocjonalnych i wskazanie, jak mogą je zaspokoić. Terapia ta znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku pacjentów z długotrwałymi, utrwalonymi problemami emocjonalnymi, także z zaburzeniami osobowości.

Doktor Christof Loose idzie o krok dalej i prezentuje zastosowanie terapii schematów w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z ich rodzicami. Podręcznik pod jego redakcją został napisany przez klinicystów dla klinicystów. W sposób niezwykle przystępny prezentuje teoretyczne i praktyczne zasady pracy psychoterapeutycznej z dziećmi na różnych etapach rozwoju (od narodzin do wczesnego okresu dorosłości) oraz z ich opiekunami.

Czytelnik, dzięki przedstawionym przykładom klinicznym, dowie się, jak:

  • zaangażować dziecko i rodziców w obserwację i zrozumienie problemu, który pojawił się w rodzinie;
  • opisać i zilustrować problem dziecka i systemu w ujęciu terapii schematów i frustracji potrzeb;
  • zbudować relację terapeutyczną, w której terapeuta wciela się w rolę troskliwego rodzica, przy jednoczesnym zastosowaniu innych technik terapeutycznych, w tym także silnie oddziałujących na przeżycia i emocje oraz je aktywizujących.

Dodatkowo autorzy dzielą się z nami gotowymi do użycia kartami pracy dostępnymi online. Długo czekałam na tak inspirującą książkę i gorąco polecam ją wszystkim praktykom.

Magdalena Gulcz
superwizor terapii schematu ISST

9788374896887

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Autor
Christof Loose, Gerhard Zarbock, Peter Graaf
Data premiery
2017
ISBN
9788374896887
Format
165x235
Stron
392
Okładka
miękka

16 innych produktów w tej kategorii:

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.