Kinezjologia Edukacyjna. Ćwiczenia, afirmacje, inspiracje DVD (90 min.) - wersja rozszerzona

Wydawnictwo
Kined open_in_new
Autor
dr Paul E. Dennison open_in_new
Data wydania
2007
Nr katalogowy
14246
43,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Kinezjologia Edukacyjna, której twórcą jest dr Paul Dennison to prosta i skuteczna metoda wspomagająca naturalny rozwój każdego z nas. Podstawowym jej zadaniem jest integracja myśli i działań, a więc idealna współpraca umysłu i ciała. Takie holistyczne ujęcie wprowadza w nasze życie pozytywne, jasne, inspirujące działania i aktywne postawy.

Stosując proponowane ćwiczenia: relaksujące, rozciągające, energetyzujące i przekraczające linię środka naszego ciała, sprawiamy, że koncentracja, organizacja i komunikacja znacznie poprawia się. Zyskuje na tym całościowy proces uczenia się: pisanie, czytanie, zapamiętywanie, przypominanie, liczenie, umiejętności merytoryczne itd. sprawiając, że szkolna i trwająca przez całe życie trwająca edukacja staje się pełna sukcesów. Jesteśmy pewniejsi siebie i łatwiej wyrażamy swoje potrzeby. Bardziej otwarci na zmiany, łatwiej dokonujemy właściwych wyborów. Z radością przyjmujemy nowe informacje i w większej harmonii ze sobą i światem kreatywnie tworzymy nową przyszłość.

Metoda ta sprawdza się w każdej grupie wiekowej. Z dobrym skutkiem stosowana jest również w pracy z dziećmi dyslektycznymi, dysortograficznymi i innymi problemami szklonymi oraz dysfunkcjami wynikającymi z różnych wad rozwojowych.

W wersji rozszerzonej ujęto cały dotychczasowy materiał filmowy. Autorka dodała wybrane zestawy ćwiczeń, co ma ułatwić wybór, przypomnienie i przygotowanie zajeć dla nauczycieli.