Left Banner

  • -12%
Posłuchaj, pokaż, odpowiedz - część 2 - 1

Posłuchaj, pokaż, odpowiedz - część 2

0 Opinia(e) 
28,16 zł Zniżka 12%
32,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny w sprzedaży

Zestaw ćwiczeń usprawniających koncentrację słuchową oraz rozumienie słyszanego tekstu dla osób z afazją, dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, specyficznymi zaburzeniami języka.

Proponowana pomoc zawiera 18 dwustronnych kolorowych kart i 4 czarno-białe z podpisami. Na każdej karcie znajdują się 4 obrazki różniące się szczegółami (np. na jednej ilustracji sukienka w szerokie pasy wisi na wieszaku, na drugim ta sama sukienka wisi na haczyku). Zadaniem osoby ćwiczącej jest wskazanie odpowiedniego obrazka, odpowiedź na pytania zadane przez terapeutę oraz dopasowanie podpisu do ilustracji.

Materiał służy do ćwiczenia wytwarzania wypowiedzi i układania zdań, ale przede wszystkim do rozumienia wypowiedzi i pytań. Nazwy obrazków są podobne i różnią się tylko pewnymi szczegółami, dlatego osoba ćwicząca musi dokładnie wsłuchać się w całe zdanie i przeanalizować jego konstrukcję. Dopasowywanie etykiet do zdjęć usprawnia umiejętność czytania, co przydatne jest u pacjentów z afazją, a także u starszych dzieci mających problem z wypowiadaniem się zdaniami, a potrafiących czytać.

Z kart pracy mogą korzystać zarówno terapeuci, jak i rodzice dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, specyficznymi zaburzeniami językowymi, afazją dziecięcą. Karty mogą być także wykorzystywane w terapii osób z afazją i problemami w rozumieniu mowy.

9788371346873

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Anna Tońska-Szyfelbein
Data premiery
2014
ISBN
9788371346873
Format
A4+A5
Stron
22 karty+16 stron
Okładka
teczka

Napisz swoją opinię

Posłuchaj, pokaż, odpowiedz - część 2

Napisz swoją opinię

16 innych produktów w tej kategorii: